Як Здравіє gt; Здоров’я gt; Ліки gt; Застосування розчину Люголя з гліцерином при лікуванні захворювань горла

Сучасний ринок медичних препаратів налічує безліч засобів, що застосовуються при лікуванні захворювань горла. Причому новинки не змушують на себе чекати і з’являються на прилавках із завидною регулярністю. Не всі можуть встежити за змінюваними лікарськими засобами, розібратися в них, та й давно існують ті, що перевірені часом і досі показують відмінні результати в лікуванні.

Так, наприклад, багатьом з нас ще з дитинства знайомий розчин Люголя, яким змащували нам хворе горло наші мами і бабусі. І досі цей засіб не втратило своєї популярності завдяки ефективності і доступною ціною.

Зміст:

Що собою являє препарат Люголь

Як вже говорилося вище, цей препарат належить до дуже старим і відомим, але завдяки своїй ефективності, практично в кожній сучасній домашній аптечці його завжди можна знайти.

Якщо говорити про складові препарату, то вони досить прості: це йодистий калій у поєднанні з розчином йоду в дистильованої воді. З йодом і його бактерицидними властивостями знайомі всі, тому стає зрозумілим і механізм дії Люголя.

Останнім часом на прилавках з’явився дещо видозмінений розчин Люголя, в якому замість води присутній 95% такої речовини, як гліцерин. Застосування гліцерину в засобі для лікування вірусних захворювань горла досить доречно, оскільки гліцерин дозволяє довше затримуватися чинним речовин препарату на запаленої слизової завдяки доданню розчину в’язкості.

Механізм дії на хвороботворні віруси Люголя з гліцерином досить простий: йод взаємодіє з білками вірусів, зв’язується з ними, в результаті чого змінюється склад білка, вірус руйнується і гине.

Показання до застосування

Розчин Люголя з гліцерином рекомендований до лікування при таких захворюваннях:

  • ангіна;
  • різні захворювання верхніх дихальних шляхів вірусної природи, наприклад, фарингіт.

На тлі лікування Люголя у хворого досить швидко зникають больові відчуття в горлі, спадає температура, менш вираженим стає першіння в горлі, клінічні прояви інтоксикації організму сходять нанівець.

Побічні явища і ефекти

Побічних дій при застосуванні Люголя практично не відзначається, але іноді можуть виникати алергічні реакції. Крім того, якщо ви нехтуєте вказівками щодо застосування, викладеними в інструкції, і використовуєте препарат понад продиктованої дозування, можливими стають так звані явища “йодизму”, які у виникненні кропив’янки, риніту (нежиті), сльозо- і слинотеча. Крім цього, може з’явитися вугрі і ангіоневротичний набряк.

Протипоказання і застосування при вагітності

Не слід взагалі проводити лікування Люголя з гліцерином у разі підвищеної чутливості до компонентів препарату, а також при серйозних проблемах з нирками і печінкою.

При вагітності за інструкцією препарат не рекомендований, однак, деякі лікарі рекомендують даний засіб жінкам, що очікують дитини. Якщо ви знаходитесь в положенні або є годує мамою, обговоріть можливість лікування Люголя зі своїм лікарем.

Зазвичай при вагітності, якщо й лікуватися розчином Люголя з гліцерином, то слід дотримуватися обережності:

  • Використовувати розчин тільки місцево для обробки слизової глотки, мигдалин і зіву.
  • Хоча вміст йоду в препарату досить низьке і всмоктуваність його через слизові мала, все ж слід бути обережними тим жінкам, хто має проблеми з щитовидною залозою. Але в більшості випадків населення нашої планети відчуває, навпаки, дефіцит йоду, тому лікування Люголя не робить негативного ефекту в плані небажаного підвищення рівня йоду в організмі.

Як правильно обробляти горло Люголя

Для обробки горла знадобиться намотати невелика кількість вати на паличку, змочити тампон в лікарському розчині Люголя і обробити слизові мигдаликів, глотки, гортані.

Варто пам’ятати про те, що застосовувати Люголь більше десяти днів поспіль не рекомендується щоб уникнути появи побічних ефектів, про які згадувалося вище. Крім того, при довгому використанні можна сильно пересушити або навіть обпекти слизову оболонку горла.

Тому при першении в горлі або сухості краще користуватися саме розчином Люголя з гліцерином, а не звичайним Люголя.

Якщо говорити про аналоги даного препарату, то лікар може виписати, наприклад, такі засоби, як Йокс, полівідон. Якщо ж застосування йодовмісних засобів для вас небезпечно, можливе проведення лікування препаратами без йоду в складі: Гексорал, Анзібел, Ангінал. Дані препарати також призначені для полегшення перебігу захворювань верхніх дихальних шляхів, однак, діючі речовини в них інші.

Це можна прочитати here.

Похожие статьи

Share →