Для початку давайте напишемо яку-небудь зовсім абстрактну програмку в макросах, використовуючи автоматичну запис. Припустимо. нам необхідно в одній з комірок першого аркуша написати пропозицію "Це перший лист", На другому аркуші – "Це вже другий лист" і на третьому – "А це третій лист". Потім, повернувшись на перший, знову написати:"Всі! Робота зроблена!"

Для цього, запустивши Excel, виберіть режим роботи з підключеними макросами, клацніть правою кнопкою миші по кнопці СЕРВІС і встановіть галочку навпроти напису Visual Basic. У вас повинно вийти щось схоже на нижній малюнок. Збережіть свою роботу під ім’ям, скажімо, s1 чи задача 1.

Багато хто вважає, що зберігати файл потрібно в кінці роботи, я ж раджу вам це робити на самому початку і надалі зберігати через кожні 5-10 хвилин, а ще краще включити режим автозбереження. Чому? Подумайте самі.

Далі. На панелі VB знайдіть синій гурток і наведіть курсор миші на нього. Якщо зробите все правильно, то у вас повинна з’явитися напис-підказка "Записати макрос". Тисніть ліву кнопку миші, при цьому з’явиться вікно з іменами "Запис макросу". Поки нічого міняти не будемо, а відразу натиснемо кнопку ОК, що спричинить за собою закриття даного вікна, але разом з тим відкриється нове і, крім того, на панелі VB кнопка з синім кружком перетвориться на кнопку з синім квадратом, за допомогою якого ми зможемо зупинити запис макросів. А з цього моменту практично будь-яке наше дію буде записуватися, тому не поспішайте і не робіть необдуманих дій, оскільки потім буде важко розібратися у створеному макросі. Отже, ви натиснули ОК, і у вас вийшла приблизно наступна картина:

Виділивши довільну клітинку, вводимо наш перший текст, по завершенню введення натиснемо клавішу ENTER. Далі внизу робочого аркуша шукаємо ярлички з написом Лист1, Лист2 і Ліст3. Шелкнем лівою кнопкою миши по ярличку з написом Аркуш2. Знову зробимо введення тексту згідно поставленої нами вище завдання. Це ж саме зробимо на третьому аркуші. Потім, повернувшись на перший, в комірці, розташованої нижче записи, наберемо: "Всі! Робота зроблена! "і, натиснувши ENTER, клацаємо по синьому прямокутнику для зупинки запису. Залишається тільки запрограмувати роботу макросу на будь-яку дію користувача.

Давайте для початку навчимося створювати і програмувати кнопку.

Це можна прочитати here.

Похожие статьи

  • Кішка не може розродиться, що робити.

    Якщо ваша   кішка народжує довго . і тим більше пологи у неї перші, то до цього потрібно поставитися з усією серйозністю. Нормальні пологи протікають спокійно і не тривають більше 18 годин, але я…

  • Як правильно перевірити термос

    ​ Як правильно перевірити термос? Як перевірити термос правильно? Його нюхають, слухають як морську раковину, простукують, прикладають магніт, скребуть пальцем. Коли Ви придбаєте термос, прийшовш…

  • Мотосервіс OLD School. Ремонт мотоциклів. Як вибрати і купити ПЕРШИЙ мотоцикл

    Як вибрати і купити ПЕРШИЙ мотоцикл? Ви вирішили купити собі перший мотоцикл. Але виникає питання – який мотоцикл мені краще вибрати? Від того наскільки правильно Ви виберете мотоцикл залежить не…

Share →