Садимо бегонію на розсаду

Здрастуйте, читачі! Багато кімнатні рослини можна виростити з насіння. Як це цікаво – отримати в результаті красиво квітучу примулу, бегонію бульбову, глоксинію, Амараллис! А якщо ще врахувати, що бегонія нейтралізує негативну енергію, навіть не виражену явно, то це ще й здорово!

Для будинку можна придбати один-два горщика з вже квітучою рослиною, а от прикрасити сад грядочках-другий такими бегоніями або примулами – мало кому по кишені. Велика кількість квітів набагато дешевше посадити насінням.

Коли садити бегонію насінням

Бегонію бульбову можна висівати з січня по лютий. Майте на увазі, що насіння цієї рослини (схожі на малюсінькі очищені просінкі) дуже дрібні (0,3-0,5 мм) і висівати їх треба ретельно. Крім того, вони легко пошкоджуються навіть при зборі з поверхні руками. Будьте обережні. Робота ювелірна.

Як садити бегонію насінням

Якщо у вас багато насіння, то їх перед посівом можна змішати з піском.

У стандартних пакетах від Седекії або Аеліти зазвичай більше 10-11 шт не буває і набагато простіше їх акуратно розмістити на грунті поштучно, ніж у суміші з чим би-то не було. Навіть якщо всі 10 “міні просінок” потраплять в одне місце, можна тонким предметом (товстої голкою, спицею, стрижнем від ручки і т.д.) їх рознести по поверхні.

Отже в розсадні ємності насипаємо грунт, ущільнюємо, рясно поливаємо і висіваємо бегонію на поверхню. Розсадник накриваємо склом для створення умов підвищеної вологості і встановлюємо на сонячне тепле місце. Скло цілком можна замінити прозорою плівкою. До появи сходів “розсадник» не поливаємо.

Для вирощування розсади бегонії, як і для гвоздики, дуже зручно використовувати одноразові контейнери для заморожування продуктів з незнімної кришкою.

Догляд за розсадою бегонії

Сходи повинні з’явитися тільки через два тижні. Іноді це голосно сказано … Спочатку з’являється малесенький корінець, який всіляко намагається заглибитися в землю, а потім і паростки 0.5-1 мм довжиною … Розвиваються вони дуже повільно, але пікіровку переносять легко. До пікіровки скло (плівку / кришку) не прибирає, але безпосередньо перед пересадкою починають злегка “провітрювати” сходи, поступово привчаючи до навколишнього середовища.

Поливати найкраще теплою водою (30ºС).

Як тільки у рослин з’являться 2-3 листочки, їх можна пересадити в окремі горщики для будинку або распикировать в просторіші розсадні ящики для подальшої пересадки в сад. Бегонію можна пікірувати багаторазово, як тільки почнуть змикатися ряди між рослинами, “живучість у неї підвищена”.

При ретельному догляді рослини повинні зацвісти в липні або початку серпня. Цвітіння триває в кімнатних умовах до грудня.

Висаджувати на вулицю бегонію можна буде тільки в кінці травня, а надійніше в червні. Чекати доведеться досить довго …

Це можна прочитати here.

Похожие статьи

  • Як садити бегонію

    Як садити бегонію Квітникарю -любитель не завадить знати, як садити бегонію і який період часу є найбільш сприятливим для посадки. Оскільки бегонія зацвітає через три місяці після вкорінення буль…

  • Як змити сажу підказки знавців

    Як змити сажу: поради знавців Наліт сажі на поверхні може утворитися не тільки в результаті пожежі, а й при спалюванні будь-якого палива. З цим явищем стикається у своєму житті практично кожен: у…

  • Джунгарськие хом’ячки

    Повідомлень 1 сторінка 2 з 2 favorit Адміністратор Звідки: Абакан Зареєстрований: 2011-06-06 Запрошень. 0 Повідомлень: 338 Повага. [+ 2 / -0] Позитив. [+ 0 / -0] Пол: Жіночий Провів на форумі: 1…

Share →