Племінне розведення – це те, про що рано чи пізно замислюється всякий власник собаки незалежно від того, чи є його собака чемпіоном або просто домашнім улюбленцем. У цій статті мова піде про те, в яких випадках, якщо у вас є йоркширський тер’єр, слід зайнятися розведенням собак, а в яких краще це не здійснювати.

Розведення йоркширських тер’єрів

Перш за все, правила, прийняті РКФ (російської кінологічної федерацією) свідчать, що тільки власник статевозрілої суки, що має оцінку не нижче «дуже добре», може заснувати власний розплідник. Однак розведення йоркширських тер’єрів, як і собак інших порід, може здійснюватися не тільки в розплідниках. Насамперед, потрібно не забувати про те, що мета розведення – це вдосконалення породи і збільшення кількості її шанувальників. Тому займатися розведенням професійно можуть тільки люди, по-справжньому віддані своїй справі і люблячі собак: в даному випадку – йорков.

Почати необхідно з придбання хорошої, перспективною собаки. Безумовно, набагато правильніше купувати суку: так ви зможете пробувати різні поєднання генів і спостерігати, як ростуть цуценята вашого розведення. Купівля кобеля може не принести бажаного результату: конкуренція дуже висока, і, щоб були бажаючі пов’язати з вашим псом свою собаку, він повинен бути дуже титулованим і максимально відповідати стандарту породи.

Чи вигідно це?

Деякі вважають, що розведення йорков – дуже вигідний бізнес. Зазвичай так вважають люди, обурені високими цінами на цуценят цієї породи.

Однак насправді ж, розведення собак будь-якої роботи – це скоріше дороге хобі, ніж прибутковий бізнес. Витрати дуже великі і дуже рідко окупаються. Під витратами потрібно розуміти наступне: гроші, витрачені на якісні корми та вітамінні добавки для собаки; гроші, витрачені на участь у виставках собак (особливо проходять за кордоном); гроші на кваліфіковану ветеринарну допомогу собаці (у тому числі при пологах), гроші на вирощування цуценят і т.д. Безумовно, сума виходить чималенька. А якщо ще й користуватися послугами грумерів …

Якщо ви хочете зайнятися розведенням йоркширських тер’єрів, – пам’ятайте, що це справа не принесе вам прибутку, але принесе багато позитивних емоцій і радості!

Це можна прочитати here.

Похожие статьи

Share →