Т.8-923-468-51-91

Приручення диких кішок, кошенят. Беремо кошеня з вулиці.

Перш за все, давайте визначимо термін "дикі кішки". Дикі кішки і кошенята, це ті особини які не мали достатнього впливу людини, щоб належним чином бути социалізірованнимі. Це ті тварини, які виросли на вулиці або народилися на ній. В результаті, вони дуже бояться людей. Крім них можна зустріти просто заляканих вулицею колишніх домашніх.

Якщо ви вирішили принести кішку або кошеня в будинок, у вас можуть виникнути труднощі з її виловом. Є кілька способів зробити це, найпростіший, як правило, це для початку привчити до себе кішку з допомогою їжі. Тоді кішка буде триматися в околицях вашого будинку, чекаючи чергову порцію їжі. Іноді ви можете таким чином швидко подружитися з кішкою. Однак, якщо кішки дійсно дикі, швидше за все, вам доведеться скористатися пасткою, щоб зловити її. Це може бути перенесення з ласощами всередині.

Як же приручити дику кішку коли ви вже принесли її в будинок?

Перше, що потрібно пам’ятати, що як кошеняті, так і дорослої кішці буде дуже страшно в новому незнайомому місці. Найкраще помістити її в окрему кімнату і залишити там з лотком, водою і невеликою кількістю їжі. І кішка, і кошеня інстинктивно знають як користуватися лотком, особливо якщо лоток знаходиться в легкодоступному місці і зі звичним наповнювачем, що нагадує пісок. Ви повинні залишити кішку або кошеня в кімнаті самих по собі на декількох годин, щоб вони могли вивчити приміщення і звикнути до нової обстановки. Переконайтеся в тому, що тварина не вибереться з кімнати, що добре закриті двері та вікна.

Поки кішка освоюється, ви можете використовувати цей час для дзвінка ветеринара. Тварина обов’язково має бути оглянуто фахівцем. Бродячі коти і кошенята, як правило, мають внутрішніх і зовнішніх паразитів, вони повинні бути від них вилікувані, щоб відчувати себе добре, і щоб здоров’я ваших домочадців не піддавалося загрозі.

Гарна ідея залишити в кімнаті з кішкою перенесення. Тримайте двері перенесення відкритою, а на дно покладіть підстилку. Швидше за все, кішка або кошеня буде використовувати спочатку переноску як укриття. Можливість сховатися допоможе відчувати кішці себе більш захищено. Це також може полегшити вам транспортування кішку до ветеринара. Якщо кішка ховається в перенесенні, ви можете просто закрити двері і принести її в кабінет лікаря. Як правило, це працює тільки один раз, так як кішка розуміє що потрапила в пастку.

Якщо кішка ховається в своєму укритті, не намагайтеся її звідти дістати. Ви повинні говорити з кішкою тихим голосом, коли входите в кімнату. Їжа творить чудеса, і полегшить вам контакт з кішкою. Не робіть ніякого шуму або різких рухів, які будуть лякати тварина. Спробуйте повільно рухатися і говорити м’яко.

Якщо кішка, яку ви намагаєтеся приручити, ще молода (у віці до 10 тижнів), то ви повинні почати привчати її до поглаживаниям, до рук і іншим пестощів. Можливо варто спочатку подивитися як кішка реагує на ласки, перш ніж вирішити забирати її до себе.

Якщо кошеня старше 12 тижнів, чи це вже доросла кішка, то є ймовірність, вони ніколи повністю не стануть ручним. Однак це не означає, що кішка не може бути щаслива у вашому домі. У З такими кішками буває іноді набагато простіше мати справу, ніж з домашніми. Така кішка ніколи не буде лізти до вас під руку, коли ви зайняті справою, ходити по клавіатурі, є з вашої тарілки, коли їсте ви і т.д. Дикі кішки хороші тим, що вони самодостатні і їх не доведеться розважати.

Ключ до добрих стосунків – дати кішці стільки місця, скільки їй треба, і не нав’язувати їй своє спілкування.

Майте на увазі, що всі кішки – різні особистості, їх особливості і визначають, наскільки довгим буде термін приручення, перш ніж вона дозволить вам себе погладити. Багато що залежить від характеру самої кішки, умов в яких вона жила, віку, а також від попереднього досвіду спілкування з людьми.

Наступний крок, який ви можете зробити в приручення, це спати в одній кімнаті. Кішка буде змушена проводити 7-8 годин з вами кожен день, навчиться розуміти, що в цей час з нею нічого поганого не відбувається, почне розуміти що ви не хочете заподіяти їй шкоду. Швидше за все, одного разу вранці ви прокинетеся, а кішка буде спати поруч з вами.

Вам також слід виділити трохи часу кожен день, щоб грати з кішкою. Якщо ви граєте зі своєю кішкою приблизно в той же час кожен день, дика кішка або кошеня будуть з нетерпінням чекати цього кожен день. Навіть дикі кішки або кошенята люблять грати. Найголовніше пам’ятати, що будь погану поведінку колишніх дикунок – тільки результат страху. Якщо ви будете діяти поступово і кішка буде почувати себе в безпеці, то вона буде щаслива і не буде агресивною.

Навіть сама дика кішка при догляді, любові і відсутності обмежень у свободі, буде щаслива у вашому будинку і з часом відповість вам вдячністю і любов’ю.

www.zooeko.ru/node/3940

Це можна прочитати here.

Похожие статьи

Share →