Виставка – це дуже серйозне випробування, як для самого йорка, так і для його господаря. Щоб виховати висококласного виставкового тер’єра, вам мало просто придбати перспективного цуценя. На його виставкових даних позначиться весь ваш догляд, то, як ви його весь цей час годували і виховували, якого гримера вибрали і наскільки правильно зачесали – все це буде видно на виставці.

Виникає розумне питання: як найкращим чином підготувати свого улюбленця до участі у виставці?

Насамперед, потрібно врахувати те, що судді оцінюють не тільки екстер’єр собаки, але і те, як вона поводиться. Щоб зробити досить очевидними зовнішні дані вашої собаки, потрібно привести її зовнішній вигляд у відповідність з наступними вимогами:

 1. До повноцінній участі у виставці допускаються тільки йоркширські тер’єри повною вовни, а підстрижені кобели до участі зовсім не допускаються, суки ж можуть претендувати на будь-яку оцінку тільки поза рингом, яка діятиме тільки на один послід.
 2. Причесаний йорк, повинен бути у відповідності зі стандартними вимогами для виставок. Якщо ви у своїх знаннях в цій області не впевнені, то запросіть для цієї мети майстра.
 3. Йоркшир повинен бути привчений до того, щоб показувати себе в стійці. Для того щоб навчити його цьому потрібно не так багато часу, наприклад, навчати його можна під час виконання щоденних гігієнічних процедур. Собачка досить швидко привчиться стояти спокійно – що значно полегшить і прискорить виконання вами всіх необхідних дій, а так само допоможе собаці знайти необхідні навички для виставки.

Однак крім стійки, велику роль відіграють навички правильних і точних рухів в ринзі. У тому випадку, якщо у вас не вийде самостійно навчити свого йорка демонструвати себе в русі, то можна для цієї мети побувати на кількох заняттях на курсах хендлеров.

Підготуватися до дебюту у виставці можна попередньо побувавши зі своїм цуценям в якості глядачів на парі виставок, так ви будете впевненіше, коли ваш йорк почне виступати в якості конкурсанта. Та й песик заздалегідь зможе відчути атмосферу такого заходу, а так само звикнути до великої концентрації людей і собак.

Так само вам варто вирішити, хто буде демонструвати вашого тер’єра суддям – ви самі або ж досвідчений у подібних справах хендлер. Часом, навіть доцільно найняти для цієї мети фахівця, оскільки в руках незнайомої людини собаки стають більш дисциплінованими, не стануть вередувати і будуть показувати все, що від них вимагатимуть.

Вам буде корисно знати, що саме судді оцінюють в собаках.

 1. Звичайно, перш за все, враховується відповідність стандартам породи, а саме вагу собаки, розмір і конфігурація тіла. Коли оцінюється конфігурація тіла собаки, то враховується постановка лап, прямота спини, посадка голови, хвоста, а так само інші показники.
 2. Крім того, судді дивляться на колір шерсті і її якість, а так само на зуби собаки. Коли Йорки пересуваються по рингу, експерти оцінюють характер їх руху і особливості статури.
 3. Так само не слід забувати, що ваш вихованець крім своїх зовнішніх даних, повинен продемонструвати ще й кращі якості свого характеру. За нервозність і злостивість оцінка знижується, а особливо агресивні собаки просто можуть бути за це дискваліфіковані.

Для того щоб випадково не заплутатися у виставкових термінах, потрібно хоч трохи знати про те, на якій підставі проставляються оцінки, а так само на які групи самі собаки допомогою них діляться.

За віком йорки підрозділяються на вісім класів:

 1. Клас бебі;
 2. Клас цуценят;
 3. Клас юніорів;
 4. Проміжний клас;
 5. Відкритий клас;
 6. Робочий клас;
 7. Клас чемпіонів;
 8. Клас ветеранів.

Вже дорослим собакам, якими є всі, починаючи з юніорів, можуть присвоєні такі оцінки:

 1. відмінно (червона стрічка) – це майже що ідеал, собаки з такою оцінкою повністю відповідають стандарту, статевий тип у них добре виражений;
 2. дуже добре (синя стрічка) – це відповідність стандарту, такі собаки мають чітко виражені ознаки своєї породи, проте мають незначні відхилення, які загальна будова їх в цілому не порушують;
 3. добре (зелена стрічка) – у цих собак є явні недоліки;
 4. задовільно (жовта стрічка) – у таких тер’єрів спостерігаються чітко виражені пороки будови тіла;
 5. дискваліфікація (біла стрічка) – собаки мають значні вади, серед яких крипторхізм у псів та інші явні невідповідності стандарту, різні відхилення в розвитку щелеп і зубів;
 6. неможливо відсудити – така оцінка найчастіше дістається собакам, які демонструють суддям неадекватна поведінка: гавкіт, стрибки і навіть спроби втекти з рингу.

За загальними результатами виставки Йорка, які отримують найвищі оцінки, видаються сертифікати і присвоюються титули, які свідчать про те, що володар їх є елітою породи і володіє перспективами для розведення.

Це можна прочитати here.

Похожие статьи

 • Дресирування і виховання цуценят йорка і дорослих йоркширських тер’єрів

  Вихованням йорка необхідно починати займатися якомога раніше. Це вимагає послідовності і певної твердості. Адже незважаючи на те, що йоркширський тер’єр – собачка маленька, вона завжди прагне ста…

 • Дресирування йоркширського тер’єра

  Усі власники популярної породи декоративних собачок – йоркширських тер’єрів задаються одним і тим же питанням: чи можна навчити дресируванню цих маленьких собачок? Незважаючи на свій розмір, йорк…

 • Яку собаку можна завести в квартирі.

  У дитинстві, напевно, кожна дитина мріє мати собаку, і часто – чим більший пес, тим краще. Але не всі переносять свої мрії в доросле життя і зовсім іншими очима дивляться на прохання своїх дітей…

Share →