Як кішка з собакою: тварини повинні жити дружно!

Кішки і собаки – це найближчі "супутники" людини. У кожному другому будинку обов’язково живе хоча б один такий вихованець, а в деяких будинках собака і кішка навіть намагаються ужитися один з одним, хоча це виходить далеко не у всіх. Чому? Причин тому безліч, але ворожнечу між тваринами, закладену, здавалося б, на генетичному рівні, можна і потрібно запобігати.

Чому ворогують кішки і собаки?

Це питання люди задають споконвіку, і сварки між двома тваринами згадуються навіть у стародавніх легендах і казках. І, до речі, останні дають своє пояснення собако-котячої війни: вважається, що причина всьому – банальна лінь! Згідно з однією версією, лінива кішка не змогла навчитися у собаки знаходити здобич по запаху, і від того стала сваритися з "учителем", Згідно з другою – лінива собака не зуміла навчитися лазити по деревах так само добре, як кішка, що таки призвело до сварки.

Однак все це лише казкові припущення, в житті все зовсім інакше, і дуже часто кішки і собаки уживаються досить непогано. Основною ж причиною ворожнечі може бути те, що тварини розділені: тобто собака живе за межами будинку, у дворі, а кішка – всередині будинку. Зрозуміло, коли один звір потрапляє на територію іншої, так чи інакше виникають конфлікти. Більше того, собака банально може ревнувати, адже вона бачить всі привілеї кішки, гріється будинку і має всі можливості вкрасти зі столу що-небудь смачненьке, в той час як сама собака мерзне у дворі і часто живе впроголодь! Однак якщо обидва звіра живуть на одній домашньої території, собака і кішка цілком можуть уживатися, причому найчастіше навіть без втручання господарів! Втім, це ще не означає, що останні не повинні звертати на вихованців увага!

Деякі правила утримання собак і кішок

Головне правило тут одне – тварини не повинні ревнувати господаря один до одного, інакше сварки неминучі. Також проблеми можуть виникнути, якщо один вихованець з’являється в будинку значно пізніше іншого, і "новенькому" приділяють більше уваги, ніж "старожилові". Тому таких ситуацій потрібно уникати. Ну а якщо ви хочете взагалі звести проблеми до мінімуму, постарайтеся почати дружбу собаки і кішки з ранніх років обох улюбленців. У цьому випадку один звір буде завжди дізнаватися іншого, вважаючи його "своїм", А зміст кішок і собак на одній території виявиться максимально простим і для вас, і для самих тварин.

Як познайомити кішку з собакою? Це не складно. Просто принесіть тварин в будинок і починайте виховувати однаково, намагаючись не виділяти одного звіра на тлі іншого. Для цього необхідно:

 1. годувати кішку і собаку одночасно, але все ж роздільно – нехай миски не стоять поруч, інакше можливі сварки через їжі, коли одній тварині здасться, що другого вихованця ви годуєте чимось більш смачним,
 • приділяти однакову увагу обом вихованцям – якщо гладите собаку, не забувайте тут же приголубити кішку, а можна навіть гладити улюбленців одночасно: однією рукою кішку, а другий – собаку,
 • якщо вивозите тварин на природу, вивозите їх спільно – не потрібно, щоб кішка залишалася надовго вдома одна, поки собака буде звикати до "вільного життя".
 • Що робити з "новачками"?

  На жаль, одночасна поява кішки і собаки в будинку є рідкістю. Найчастіше новий вихованець з’являється значно пізніше, ніж попередній, і "старожил" дуже страждає від того, що на його території оселився "конкурент". У результаті собака і кішка в будинку стають справжніми ворогами, примирити яких украй складно. Однак можна спробувати.

  Якщо ви принесли в дім, де вже є собака, маленького кошеняти, подумайте насамперед про те, як привчити собаку до кішці. Відразу ж поясніть їй, що малюка чіпати ні в якому разі не можна, і обов’язково стежите за цим, адже у собаки в будь-який момент може прокинутися мисливський інстинкт, і тоді її буде дуже складно зупинити. Другий крок – приділяйте підвищену увагу самому собаці, щоб вона не відчувала себе самотньою і нещасною. Третій крок – контроль саме кошеня. Зрозуміло, кішка боїться собаки, проте маленькі кошенята часто про це навіть не замислюються і можуть запросто забратися в собачу миску з їжею або на собачу постіль, що, зрозуміло, викличе невдоволення собаки.

  Якщо ж зіткнулися з протилежною ситуацією – тобто принесли цуценя в будинок, де вже жила кішка, діяти доведеться інакше. Як привчити кішку до собаки? Дійте послідовно, тому що процес може затягнутися – кішки занадто консервативні і дуже важко звикають до нового життя, і якщо ви думаєте, що кішка боїться собаки, і тому буде "слухатися" нового вихованця, ви глибоко помиляєтеся!

  Насамперед врахуйте, що кішка не терпить панібратства, тому постарайтеся відразу захистити її територію від проникнення грайливого і безтурботного цуценя. Це може викликати у кішки роздратування, яке загрожує для нового вихованця серйозним ударом лапою! Тому краще всього відразу виділіть кішці окрему кімнату, де вона зможе відпочивати на самоті. Також розділіть миски з їжею, щоб ваші тварини харчувалися в різних кутах щоб уникнути сварок. І, звичайно ж, стежте за тим, щоб жоден вихованець не міг поцупити трохи їжі у "конкурента". Якщо це відбудеться, обов’язково втрутьтеся і відновите справедливість!

  Звірі подружилися, що далі?

  Коли обидва тварин примиряться з існуванням один одного, не вважайте свою місію закінченою! Сварки все одно можуть виникнути в будь-який момент, тому за взаємовідносинами тварин доведеться стежити дуже уважно і в разі чого виступати в ролі неупередженого арбітра. Також приготуйтеся до того, що ваші улюбленці можуть так і не подружитися і будуть тримати лише "холодний нейтралітет". Зазвичай це властиво кішкам-старожилки, які будуть лише величаво опікати вашого нового улюбленця, але тримати його на відстані. І, звичайно ж, завжди пам’ятайте, що кіт в будинку тримає верх в будь-яких обставин, і собакам з цим доводиться миритися. Головне – щоб кішки не занадто нахабнішали і не дражнили собак надмірно часто, і якщо таке станеться, сварка неминуча, а рознімати її доведеться саме вам!

  І ще один нюанс. Після декількох років спільного життя кішки і собаки не будуть нападати один на одного, проте це не означає, що у них повністю придушений мисливський інстинкт. Тому не розслабляйтеся, коли вивозите тварин на природу: ваша собака цілком може захищати "свою" кішку від нападок інших тварин і з ентузіазмом полювати на чужих представників сімейства котячих. Але особливу увагу все ж варто приділити кішці: якщо вона довірливо ставиться до собаки, на вулиці вона піддається дуже великій небезпеці, адже сторонніх собак вона просто не буде сприймати як загрозу, а це може бути чревате для неї серйозними наслідками!

  Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах:

  Це можна прочитати here.

  Похожие статьи

  • Правила утримання і вигулу собак. Інфографіка

   Правила вигулу собак були вперше затверджений 4 травня 2001 року. За вигул вихованця в недозволеному місці можуть оштрафувати до 2 тисяч рублів. Де можна, а де не можна вигулювати домашніх тварин…

  • Чому собака гавкає

   Чому собака гавкає Досить часто власники собак стикаються з проблемою безконтрольного гавкоту свого вихованця, коли тварина реагує своїм голосом на все, що відбувається навколо, і на вулиці, і вд…

  • Як уживаються кішка з собакою

   Як уживаються кішка з собакою Багато любителів кішок і собак хотіли б утримувати їх разом. Однак лякає те, що, як правило, собака сильніше кішки і в певній ситуації може сильно нашкодити їй або н…

  Share →