Якщо ваша  кішка народжує довго. і тим більше пологи у неї перші, то до цього потрібно поставитися з усією серйозністю. Нормальні пологи протікають спокійно і не тривають більше 18 годин, але якщо вже терміни всі вийшли, а кішка ніяк не може розродиться, їй потрібно допомогти. Початок пологів потрібно відраховувати не з появи першого кошеня, а від початку перших сутичок. Під час сутичок, кішка починає часто дихати і періодично тужиться, тому в цей момент ви повинні бути пильні, щоб пологи протікали нормально.

Якщо кішка народжує досить довго, і від появи першого до останнього малюка складає 24 години, то пологи можна назвати паталогическим. Тому якщо ви бачите, що пологи затягуються, обов’язково зверніться до допомоги ветеринара. Так як без допомоги кішка може сама не впорається з пологами, в наслідок кошенята можуть загинути, потім вам доведеться рятувати свою кішку, щоб не втратити і її.

Якщо пологи у кішки затягуються, і через добу, не з’явився жоден кошеня, то шанси на їх нормальне поява значно зменшуються, тому вони можуть народитися вже мертвими. Якщо кішка сама не може ніяк розродиться, вам необхідно привезти кішку до ветклініки, зробити рентген, щоб дізнатися скільки кошенят у неї в животі, а потім за рішенням лікаря швидше за все доведеться її оперувати.

Для того щоб у кішки протікали нормально пологи, постарайтеся заздалегідь підготувати для неї будиночок, і не заважайте, так як через стрес, пологи можуть протікати з патологією. Але це зовсім не означає, що за нею не треба наглядати, обов’язково спостерігайте. Тільки робити це потрібно обережно, не беріть і кішку на руки, не тискати її. Спостерігати потрібно тільки одній людині, щоб вона не нервувала, тому діточок відразу займіть чимось іншим.

Якщо у кішки досить слабкі сутички, візьміть акуратно її і покладіть на ліжко або диван, і погладжуйте її по спинці, від голови до основи хвоста, якщо кішка буде витягуватися і бурчати, значить, ви все правильно робите. Це благотворно позначиться на силі сутичок і допоможе кішці швидше народити. У кімнаті повинні знаходитися тільки ви і кішка, щоб виключити нервозність улюблениці. Якщо їй не сподобається така допомога, не мучте тварина, залиште її в спокої. Просто спостерігайте. Час від часу пропонуйте воду і їжу, щоб вона мала сил для сутичок.

Якщо кішка любить солодке, зробіть їй подарунок, дайте їй «забороненого», так як при пологах дуже сильно падає рівень глюкози, і щоб у кішки були сили їй просто необхідно поповнити цей запас.

Обов’язково засічіть час від початку перших сутичок, спостерігайте і допомагайте стимулювати кішці сутички погладжуванням по спинці. Але якщо ви бачите, що кішка вибивається з сил, і у вас не народився ще не одне кошеня протягом 18 годин, зволікати не можна, викликайте досвідченого фахівця або відвезіть кішку в клініку самостійно.

Це можна прочитати here.

Похожие статьи

  • Що робити з собакою, яка вкусила людину Питання про собак

    Що робити з собакою, яка вкусила людину? Відразу присипляти не можна, якщо збіситься через два тижні-людину треба пролікувати. Можна обстежувати у ветерінара- він дасть висновок про здоров’я соба…

  • Як робити в’язані іграшки

    В’язана іграшка надовго збереже тепло ваших рук Іграшки бувають різні. І люблять їх не тільки діти, а й дорослі. Тема моєї статті – в’язані іграшки, точніше, як робити в’язані іграшки. Це заняття…

  • Кішка сильно линяє – що робити

    Кожна господиня любить чистоту і порядок в будинку, а ще добру і веселу атмосферу. Розрядити обстановку дуже часто допомагає улюблена тварина, особливо, якщо це – кішка. Вона завжди приводить у з…

Share →