Якщо ваш вибір зупинився на Йоркширський тер’єр , то вам необхідна певна інформація для того що б вибрати собі здорового щеняти без спадкових дефектів і з усіма необхідними документами.

Ви вибираєте собі друга який буде жити з вами в найближчі 15 років. За цим підійдіть дуже відповідально до вибору собаки. Ідеальний варіант запросити кінолога. Підійдіть дуже відповідально до того що б вибрати розплідник або заводчика у яких ви будете купувати собаку. Кількість пропонованих собак величезне і недобросовісних заводчиків і людей які просто намагаються максимально заробити на розведенні, теж не мало ..

Перший і головний рада не намагайтеся придбати цуценя на ринку. Там рідко зустрічаються здорові і повноцінні собаки. Ви не побачите в яких умовах вони вирощувалися, їхніх батьків і продають їх дуже часто не господарі а перекупники.

Не захоплюйтеся низькою ціною, якість собаки буде відповідним. Ціна цуценя складається з декількох складових: походження батьків, титули та оцінки виробників, природні якості самого цуценя. Але не обов’язково від двох чемпіонів народиться теж чемпіон. Велику роль відіграє генетична комбінація схрещується собак, на що не всі заводчики звертають увагу. Суки завжди коштують дорожче псів, але тільки по тому, що кількість бажаючих розводити Йоркширських тер’єрів в надії на швидке збагачення останнім часом зросла. Останнім часом зросла мода на маленьких йорков, так би мовити міні. Але найчастіше такий розмір припускає наявність у собаки захворювань, появі потомства з ознаками нанізм (карликовості) та всіма супутніми дефектами.

Дізнайтеся походження пропонованих цуценят. Заводчик який серйозно займається породою дасть вам повну інформацію. Так само в свою чергу сам задасть вам питання касаемо умов утримання свого вихованця.

Цуценят йоркширського тер’єра можна купувати, починаючи з двох – тримісячного віку. Малюки повинні бути щеплені, мати ветеринарний паспорт з відповідними відмітками та печатками. Перевірте клеймо, родовідні документи цуценя Метрику і родоводи його батьків.

Перш за все, вибирайте здорового, активного цуценя, який повинен бути міцний при своїх крихітних розмірах, весел, грайливий і рухливий. У нього повинна бути чиста, блискуча, що ллється шерсть.

У цуценя повинні бути прямі кінцівки і округлі, зібрані в грудку лапи. Його рухи вільні і скоординовані, лінія верху при цьому залишається прямою. Якщо у цуценяти спина з горбинкою, то це зберегтися і у дорослого собаки. Накульгує або пов’язані руху говорять про можливе пороці розвитку суглобів, що з віком призводить до ще більших ускладнень.

Мочка носа повинна бути чорною, холодною і вологою.

У кожній щелепі по шість різців і по два ікла. Прикус у йорка ножицеподібний, в крайньому випадку допускається прямий – клещеобразний. При правильному прикусі різці нижньої щелепи зовнішньою поверхнею щільно стикаються з внутрішньою поверхнею верхніх різців.

У двох – тримісячного щеняти йоркширського тер’єра джерельце повинен бути закритий.

Очі у йорка темні, вологі, що дивляться прямо вперед, без будь – яких відхилень у ту чи іншу сторону.

Вуха не всіх цуценят йорка до двомісячного віку встають. Вуха не повинні бути великими, слуховий прохід має бути чистий. Якщо щеня чухає за вухами, мотає головою а з вух йде неприємний запах, то можливо йде запальний процес.

Дихання у цуценяти рівне. Шкіра живота – чиста, здорова, без яких або плям або висипки. Випинання в області пупка або паху говорять про наявність грижі.

Обидва насінники повинні прощупується. У суки перевірте петлю, чи немає запалення, не повинно бути склеєних волосків, у кобеля також не повинно бути нічого подібного на кінці препуция.

Шерсть маленького щеняти чорна шовковиста із золотими мітками. Остаточно окрас шерсть приймає до 15-18 місячного віку. Шерсть не повинна бути хвилястою і кучерявою.

Сподіваємося що ця інформація виявиться корисною для вас і маленький, теплий клубочок якого ви придбаєте, з часом перетвориться на гідного красивого представника породи Йоркширський тер’єр .

На фото: Бекінгем, Герміона Мудра, Беатріче.

Це можна прочитати here.

Похожие статьи

Share →