На Сході з глибокої давнини велика увага приділялася садовому мистецтву. Дизайн японських садів сформувався під релігійним впливом. Сад сприймався як житло богів, місце просте і близьке до природи. Навіть саме слово сад (niwa) спочатку означало простір для поклоніння богам. Якщо західний сад уособлює собою домінування людини над навколишнім світом і природою, то японський сад прагне не вразити, а відтворити природну гармонію. У Японії сад – це місце не для розваги, а для споглядання, усамітнення, місце, де людина може сховатися від суєти життя і повсякденних стресів.

У класичному японському саду велике значення надається трьом основним елементам: каменю, воді і дереву. Камені символізують стійкість і довговічність, роблять сад ближче до природної природи. Японський сад не допускає прямих ліній і правильних форм, а значить, і камені повинні бути унікальними і неповторними. Вода, що символізує швидкоплинність життя, є частиною природного пейзажу, тому в японському саду ви не знайдете фонтанів. У японському саду прийнято відтворювати природний ландшафт Японії в мініатюрі – гірський пейзаж з водоспадами і струмочками. За допомогою хитрих художніх прийомів, з кожним новим кроком вам відкриваються не схожі один на одного символічні композиції, завдяки чому сад весь час здається різним. Хоча рослинний світ Японських островів дуже багатий, у садах переважають хвойні і вічнозелені рослини. Ранньою весною сад оживляє квітуча сакура, а восени він перетворюється завдяки червоною листі кленів.

Японський стиль саду допускає застосування деяких декоративних елементів, часто використовуються містки, лави, кам’яні ліхтарі «торо», різні пагоди, чаші, вироби з бамбука – огорожі, ширми і т.д.

За час своєї подорожі до Японії я побувала в багатьох японських садах. Вражає те, наскільки японці буквально мало не вилизують кожен сантиметр площі: скрізь все дуже чисто, акуратно і доглянуто.

До речі, вхід в багато сади і парки – платний, але зазвичай не дуже дорогий, близько 400-800 йен. Дуже люблять відвідувати парки і сади літні японці на пенсії, у них є свої клуби за інтересами, наприклад, фото-клуб, коли всі збираються і роблять фотографії в красивих місцях, або, наприклад, “піший клуб”, коли японці влаштовують міні-похід в межах міста, гуляючи бадьорим кроком по парках, що допомагає зберігати їх довголіття.

Ось кілька відео-фрагментів з японських садів, в яких я була:

Це відео з маленького садка, який примикає до традиційного японського будинку, де був розташований музей, місто Каназава.

Продовження:

Ось так виглядає осінь в Кіото в період червоних кленів:

А це коропи які. які плавають практично в кожному японському ставку =).

Дуже розслабляє, якщо на них дивитися і слухати плескіт води.

Це можна прочитати here.

Похожие статьи

  • Японські кросворди для дошкільнят

    Інтерес до, так званих, японським кросвордам зростає з кожним днем, у людей, що зазнають потяг до інтелектуальних задачам, задоволення від розумового напруження. І дійсно, коли в результаті логіч…

  • Садимо бегонію на розсаду

    Садимо бегонію на розсаду Здрастуйте, читачі! Багато кімнатні рослини можна виростити з насіння. Як це цікаво – отримати в результаті красиво квітучу примулу, бегонію бульбову, глоксинію, Амарал…

  • Чим примітний штат Колорадо Подорож на чотири дні. Частина 4

    Чим примітний штат Колорадо? Подорож на чотири дні. Частина 4 Коли ми ще тільки обговорювали план поїздки в Колорадо, мою увагу привернуло інтригуюче заголовок – «Сад Богів». А хто відмовився б…

Share →