Як зробити акваріум своїми руками? Це питання займає розуми багатьох новачків в акваріумістики, і вони раз за разом задають його на тематичних форумах.

Звичайно ж, можна придбати вже готовий акваріум або ж замовити у майстра, але якщо ви хочете перевірити свої руки, а може, моделі потрібного зразка на ринку не представлено, в будь-якому випадку хорошим варіантом буде самостійне виготовлення домашнього водойми, а ця стаття допоможе вам у цьому.

Найпоширеніші форми

Акваріуми бувають:

  • прямокутними;
  • круглими;
  • кутовими;
  • панорамними.

Круглий акваріум дуже естетичний і добре впишеться в інтер’єр, але без спеціального обладнання та навичок склодува в домашніх умовах його зробити навряд чи вийде. Кутові і панорамні акваріуми у виготовленні зажадають значного досвіду у створенні елементів каркаса і роботі зі склом. Тому, якщо ви зовсім не профі, а зважилися виготовити свій перший акваріум, краще всього почати з самого простого прямокутного.

Визначтеся, яким ви хочете побачити ваш акваріум в кінцевому підсумку. Важливим параметром є розмір. Починати свій шлях в акваріумістики краще з невеликого примірника, літрів на 40. Навіть якщо щось піде не так, ви завжди зможете швидко виправити ситуацію, пересобран акваріум заново.

Вибираємо скло

При виборі скла для акваріума особливу увагу слід звернути на його сорт. “Ідеальні” сорти лежать в інтервалі M-1 – M-8, при чому М-1 – вищий. Радимо вибрати сорт не нижче М-3.

Костьольна матеріалу, краще в домашніх умовах, не мудруючи лукаво, зупинитися на звичайному вітринне скло. Переконайтеся при покупці, що воно абсолютно ціле, без тріщин, сколів і подряпин.

Для вибору товщини скла, вам буде потрібно знати габарити готового акваріума. А таблиця нижче допоможе підібрати правильну товщину стінки.

Ребра жорсткості – це смужки скла, службовці для зміцнення акваріумних стінок від прогину під тиском води. Вони робляться з того ж скла, що і сам акваріум, такої ж довжини, а ширини вистачить 5 см.

Раскройка скла

Якщо ви не володієте склорізом майстерно, краще довірити цю операцію професіоналу скляній майстерні, тим більше, що зазвичай процедура раскройки входить у вартість скла. Також ви можете замовити процедуру обробки кромок скла, але якщо такої послуги немає, ви й самі з цим впораєтеся.

Вибираємо герметик

Замислюючись, як зробити акваріум самому, постає вибір клею. Кращим вибором буде 100% силіконовий герметик. Переконайтеся, що він не протигрибковий – такий клей погано впливає на життя в акваріумі. Колір його, за великим рахунком, не важливий, але краще вибрати прозорий, щоб не морочитися з чіткістю дотримання кордонів.

Склеюємо акваріум

Для роботи знадобляться:

  • точильний камінь;
  • шприц на 20 кубиків;
  • серветки;
  • обезжириватель;
  • лезо.

Враховуємо, що бокова стінка повинна бути коротше ширини дна на 2 товщини скла + 1 мм для запасу.

1. Якщо в майстерні не обробили кромки скла, зробіть це самі, поставивши скло у ванну на м’яке махровий рушник і гарненько сточивши каменем.

2. Висушуємо скло і знежирюємо.

3. На підкладку з газет укладаємо дно. На тюбик з герметиком надягаємо носик, відрізаємо його так, щоб отвір був 2/3 товщини зрізу. Якщо зріз в 4 мм, то зручніше буде скористатися шприцом. Намагаємося не допускати порожнин і витонченість, відразу ж виправляємо неточності роботи. Якщо клей виліз за кордону, залишаємо як є до повного висихання, а потім зрізаємо.

Приклеєну передню стінку спирається об щось.

4. Аналогічним чином приклеюємо і бічну стінку.

5. Не забуваючи стежити за якістю стиків, приклеюємо інші грані.

6. Залишаємо акваріум сушитися на 24 години. Ні в якому разі не рухаємо його.

7. Приклеюємо ребра жорсткості. Акваріум ставимо на бік, ребро мажемо рівномірно клеєм з трьох сторін. Приклеїли? Чекаємо висихання 24, а краще 48 годин.

8. Надлишки герметика обрізаємо лезом або ножем.

9. Перевіряємо герметичність, набравши в акваріум води і залишивши на пару годин. Якщо через цей час ви не помітили сочилася з щілин води, можна ставити в акваріум обладнання та заселяти його флорою і фауною.

Підбірка відео

Звертаємо вашу увагу на відео по темі:

Це можна прочитати here.

Похожие статьи

Share →