Важко сперечатися з тим, що троянда є одним з найкрасивіших, найбільш граціозних кольорів, тому і дарують його настільки часто з найрізноманітніших приводів. Багатьом з нас буде корисно дізнатися, як зберегти троянди у вазі, продовживши нагадування про приємну подію у своєму житті.

Коли вам подарували букет троянд, перше, що треба зробити – подякувати дарував. Скажіть йому спасибі, зверніть увагу на красу композиції, і тільки потім починайте дбати про кольорах:

 • насамперед, треба приділити увагу вазі, а вірніше, її вибору. Ваза повинна відповідати висоті троянд, щоб квіти не завалювались і сильно не потопали. Вони повинні бути занурені приблизно на 2/3;
 • далі приведіть в належний стан стебла;
 • подбайте про воду;
 • виберіть підходяще місце, в якому букет буде гарно виглядати, а зрізані рослини добре себе почувати.

Але давайте не будемо поспішати, і розглянемо кожен пункт більш детально, щоб знати, як зберегти троянди довше. Адже при дотриманні всіх правил свіжий букет може простояти цілий місяць, прикрашаючи ваш будинок.

Обробляємо стебла

Необов’язково відразу ж звільняти троянди від обгортки. Вони можуть постояти деякий час у вазі упакованими, особливо якщо композиція красива. Проте з часом пакувальний матеріал доведеться зняти, якщо ви хочете подовше зберегти квіти свіжими.

Позбувшись кольорового целофану, стрічок і органзи, зверніть увагу на зрізи стебел. Якщо вони рівні, то ситуацію треба виправити. Нижня частина відрізається під кутом, щоб ніжки не упиралися в дно, а вода краще проникала в стебло. Це подовжує життя троянд, вони довше зберігають свежеть і свою незрівнянну красу.

Тим, хто вже знає, як зберегти зрізані троянди, не треба розповідати, чому цю операцію бажано проводити під водою. Зрізуючи кінчики стебел під водою, ви не даєте можливості повітрю проникнути в капіляри. Таким чином, вода більш вільно проникає в стебло і піднімається по ньому, живлячи квіти. Згодом троянди довше простоять у вазі. Для здійснення детально описаної процедури треба взяти гострі великі ножиці або секатор.

Листя троянд, що покривають нижню частину стебла, слід зірвати. Це роблять, бо нижні листки будуть перебувати у воді і загнивати. Вода швидше зіпсуватися, що призведе до передчасного в’янення квітів, і вони не зможуть залишитися свіжими надовго.

Стежимо за водою

Велике значення має вода, а вірніше її стан. Чим довше вона буде зберігатися свіжої, тим довше простоїть ваш букет.

Влітку троянди найкраще поставити в прохолодну воду, тільки не крижану. Її можна взяти з-під крана. Деякі господині кладуть квіти на ніч в таз, наповнений водою, або ванну, але в такому положенні бутони можуть захлинутися, що погано на них позначиться. Краще наповнити більше відро і поставити туди розпакований букет, щоб рослини наситилися вологою і були свіжими. Взимку, якщо в будинку нежарко, квіти в букеті можна поставити у воду кімнатної температури.

Тепер дізнаємося, як зберегти троянди у вазі, використовую дезінфікуючі препарати:

 • щоб вода довше не псувалася, що не зацвітала, можна додати в неї кілька подрібнених таблеток аспірину;
 • частенько аспірин замінюють горілкою. Багато її лити не варто, для середньої за розміром вази достатньо буде півчарки;
 • замість горілки можна додати трохи бури або квасцов, якщо ці речовини є у вас в будинку. Всі вони вбивають мікробів, і в деякій мірі дезінфікують воду.

Можна додати у вазу з водою, в якому стоятимуть троянди, ложку цукру і дрібку лимонної кислоти. Якщо ваза велика, вміщує більше літра води, то дозу підживлюють речовин збільшують.

Іноді рекомендують додавати в посудину з букетом троянд кілька крапель миючого засобу і навіть хлорки. Такі поради даються не дарма. Якщо троянди піддавалися обробці хімічними препаратами, то вони не боятися подібних речовин і коли стоять у вазі. А речовини ці, у свою чергу, допомагають квітам, стерилізуючи воду і не даючи загнити стеблу.

Воду необхідно міняти. Можна це робити не кожен день, а хоча б через день, але треба пам’ятати, що зміна води буде сприяти тривалому збереженню кольорів. При цьому ви можете промити місце зрізу або трохи підрізати стебла і сполоснути вазу.

Вибираємо краще місце розташування

Будь зрізані рослини боятися протягів і швидше засихають в жаркій кімнаті. Таким чином, відповідаючи на питання, як зберегти зрізані троянди, ми повинні сказати, в якому місці їх краще поставити:

 • саме гарне місце для троянд – це прохолодна кімната без сильних протягів, тому букет буде довше стояти далеко від кондиціонерів і обігрівачів;
 • не бажано, щоб на квіти потрапляли яскраві сонячні промені;
 • можна щодня обприскувати бутони прохолодною водою з пульверизатора.

Скажемо кілька слів і про вазу для троянд:

 • для одного-п’яти рослин вона повинна бути довгастої витонченої форми, з вузьким горлечком і важким, міцним підґрунтям;
 • для пишного букета можна взяти стійкий циліндричну посудину, щоб його складно було перевернути;
 • чим ширше горлечко, тим краще, оскільки інтенсивніше відбувається циркуляція повітря;
 • в прозорій вазі троянди зів’януть швидше, оскільки в неї проникає світло, сприяючий розмноженню мікроорганізмів.

Щоб зберегти ошатний букет довше, необхідно віддати перевагу кераміці або непрозорого склу.

Роза, вирощена своїми руками

Домашні троянди найлегше зберегти свіжими, якщо вони були зрізані, перебуваючи в бутоні. Можна покласти їх в холодильник або віднести в підвал, якщо ви плануєте довго везти квіти, наприклад, в інше місто. Найкраще зрізати троянди вранці або ввечері, а також у сиру, але не дощову погоду.

Бажано ставити троянди окремо від інших рослин і квітів, оскільки деякі з них погано впливають на троянди, і сприяють їх швидкому в’янення. Не можна ставити будь-які квіти поряд з фруктами, оскільки останні виділяють при дозріванні і зберіганні етилен, а він шкідливий трояндам.

Троянди, вирощені своїми руками, які не знали інтенсивного хімічного впливу, найкраще поставити в відстояну, прохолодну і чисту воду. Втім, власники розаріїв напевно знають, як доглядати за живими квітами, як і коли їх зрізати, яким чином зберігати.

Якщо ви вибираєте квіти для подарунка в магазині, то звертайте увагу на бутони. Вони повинні бути щільними, пружними, без зів’ялих пелюсток. Готову композицію краще не купувати, оскільки в ній можуть перебувати зламані й реанімовані рослини. Кажуть, що якщо дарувати квіти від чистого серця, то вони стоять дуже довго і не в’януть.

Це можна прочитати here.

Похожие статьи

Share →