Як привчити цуценя до туалету

Якби собаки могли вибирати, то вони вважали за краще ходити в туалет не там, де їдять, сплять і грають. Собаки справляють нужду будинку по ряду причин:

Можливо, собака хворіє.

Собака не привчена робити це на вулиці.

Тварина може мітити свою територію.

Собака може мочитися, коли збуджена, перелякана, схвильована або засмучена.

У будинку, де приручають собаку, потрібно відвести простір і не допускати, щоб собака справляла потребу в заборонених місцях. Приберіть коробки, ящики, куди може забитися тварину, але одне-два потайних містечка залиште, собака повинна вчитися робити це. Зрозумійте, що привчання до туалету вимагає часу і великих зусиль. Іноді цуценят, виходить, привчити тільки до 8-12 місячного віку. Як правило, щеня в змозі вчитися лише стільки годин, скільки йому місяців. Іншими словами, чотиримісячний щеня не може залишатися один, більше чотирьох годин поспіль без можливості вийти погуляти. Коли цуценяті виповниться чотири місяці, він повинен вміти сходити в туалет вночі, не виходячи на вулицю. Дорослі собаки з притулку зазвичай не дуже добре навчені і мають потребу в повторному навчанні.

Як привчати до туалету:

1. Годуйте собаку за розкладом харчування – щодня в один і той же час, а в перервах між їжею прибирайте їжу.

2. Завжди знайте, де зараз ваша собака. Щоб запобігти “нещасні випадки”, вам потрібно звертати увагу на первинні симптоми, від яких собака хоче позбутися. Зазвичай до цих симптомів відносять повільну ходьбу, жалібне виття, кружляння на одному місці, сопіння і догляд з кімнати. Якщо ви помітили що-небудь з перерахованого, при першій же можливості виведіть собаку на вулицю. Не всі собаки знають, що треба погавкати або пошкребти двері, щоб дати зрозуміти своїм господарям, що їм потрібно вийти. Деякі походять-походять і справлять свою нужду будинку.

3. Якщо ви не можете слідкувати за собакою, помістіть її в невелику кімнату (закривши двері) або посадіть на не дуже довгий повідець. День за днем ​​давайте собаці більше свободи. Якщо собака ходить в туалет на вулиці, дайте їй трохи вільного часу вдома (15-20 хвилин для початку). Якщо все йде добре, поступово збільшуйте час перебування собаки узаперті або на повідку.

4. Вигулюйте собаку, хваліть її, давайте частування, грайте або гуляйте після того, як собака справить нужду на вулиці. Корисно щораз ходити по одному маршруту, так як запах підкаже собаці, що потрібно зробити. Краще виводити собаку на одне і те ж місце кожен раз, так як запахи можуть нагадати собаці сходити в туалет. Деяким собакам потрібно виходити рано вранці; інші спочатку побігають і пограють.

5. Вигулюйте собаку в один і той же час. Цуценят треба виводити кожну годину, якнайшвидше після їжі, ігор і сну. Всіх собак треба спочатку вивести вранці, востаннє вночі і перед тим, як залишити собаку на самоті. Дорослі собаки повинні виходити як мінімум чотири рази на день.

6.Якщо ви застали собаку в момент справления потреби в приміщенні, накричиться на неї. Відразу ж виведіть собаку на вулицю. Якщо це щеня, підійміть його; великого собаку витягніть за нашийник. Завдання – налякати собаку, що зупинить її на півдорозі. Нехай тварина завершить свої справи на вулиці, похваліть її за це. Якщо ви не зупинили собаку, нічого більше не робіть.

7. Вимийте місце випорожнення дезинфікуючим засобом для ліквідації запаху, який може залучити наступного разу собаку сходити в туалет на це ж місце.

ЩО КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

Не тріть ніс собаці, коли вона випорожнюється.

Не сваріть собаку, якщо тільки ви не застали її за цим у невідповідному місці.

Ніколи не застосовуйте фізичного покарання собаки за її маленькі несподіванки; навіть згорнутої в рулон газетою.

Не блокуйте собак, якщо вона забруднює це приміщення.

Якщо собаці подобається проводити час на вулиці, не заводите її відразу після туалету додому – вона може ще повчитися "залишати це" на вулиці.

Не користуйтеся очисниками на основі аміаку і хлорки. Так як в сечі вже міститься аміак, це може залучити собаку сходити в туалет на це ж місце.

Крім усього сказаного, будьте терплячими! Якщо таке трапилося з щеням, це сталося не тому, що він шкідливий або не здатний навчитися, а тому, що його господар як слід не стежить за ним, не виводить досить часто або не звертає увагу на сигнали, що подаються тваринам.

Привчання собак та цуценят до паперового туалету в будинку.

Перед тим, як почати, ми повинні роз’яснити – привчати собаку до того, що туалет на вулиці, краще з самого першого дня.

Ми не рекомендуємо привчати до паперового туалету, якщо тільки для цього немає особливих причин- якщо у вас є щеня, а живете ви високо, наприклад, або у вас ненавчена собака, а ви відчуваєте проблеми з пересуванням. Привчання цуценя чи дорослого собаки сходити в туалет в квартирі викличе її нерозуміння, якщо ви вже виводили її на вулицю. До цього часу вона зрозуміє, що ходити в туалет можна і вдома, і може придбати звичку робити це на спеціальних підкладках, наприклад, на папері, подушках, серветках, автомобільному килимку.

Привчання до "паперовому" туалету будинку відбувається також, як і до звичного для собаки вуличному. Спочатку закрийте собаку на деякий час, щоб вона була змушена сходити, а потім підведіть її на повідку до паперу. Зачекайте, поки собака сходить в туалет, потім не забудьте похвалити і пригостити її за правильну поведінку. Якщо тварина справляє нужду де-небудь, а не на папері, голосно вилаяв, налякавши його, візьміть його на руки або потягнете за нашийник до паперу, щоб воно встигло завершити в призначеному місці. Обмежте місце для собаки в будинку, щоб ви змогли стежити за ним. Якщо ви поступово збільшите простір в будинку для собаки, ви зможете контролювати його бажання сходити "на папірець". Якщо ви не можете весь час стежити за собакою, треба обмежити простір для собаки, де вона не зможе сходити, поки повністю не навчиться.

Деякі собаки брудняться, коли ходять на папір. Міняйте папір частіше, щоб собака не була змушена відсувати папір, щоб не забруднити лапи. Часто, собаці допомагає зрозуміти, де саме вона повинна справляти свої справи, якщо ви як-небудь позначите виділене для цього місце. Ви можете спорудити невелика огорожа навколо туалету собаки і зробити туди вхід або забезпечити вашу собаку відкритої домашньої ванни, такий як патіо. Вона включає в себе невеликий садок розміром 60 x 120 сантиметрів трави з системою поливу. Трава оточена парканом з білими колами і жовто-червоним водоразводним каналом. Галявину треба регулярно зрошувати нейтралізатором запахів і замінювати кожен місяць. Менш приваблива, але набагато більш ефективна альтернатива – помістити на балконі пластиковий кювет (або старий автомобільний килимок з краями) (звичайно, балкон повинен бути засклений) і закрити кювет галявиною. Перевага використання газону в тому, що собака виробляє звичку ходити в туалет на траву, і тому їй буде так само зручно робити свої справи на вулиці.

Переклад Андрія Гаріна

За матеріалами ASPCA Animal Behavior Center

Це можна прочитати here.

Похожие статьи

Share →