Як поставити машину на домкрат

От чорт! Наїхала на якусь гостру погань! Колесо пробило! І жодна сволота не зупиниться, щоб допомогти! Доведеться все робити як завжди самої! Бідна я, нещасна …

З такими думками напевно кожна друга жінка-водій горестно оплакує свою долю, зупинившись посеред дороги з пробитим колесом, і проклинає всіх проїжджаючих повз водіїв (як правило, чоловіків). Хоча, в більшості випадків знаходиться «душка», який з співчуттям в очах допоможе поставити машину на домкрат … Тоді дама буде йому дякувати і з розчуленням усвідомлювати, що все-таки не всі мужики козли … А якщо ні? Що ж робити, і як далі бути з колесом?

// ‘); //]] Gt;

Перше правило установки домкрата – не хвилюватися. Друге правило – див. Перше правило. Правило №3 говорить: зупиніть машину на рівному місці. Для початку потрібно знайти і підкласти цеглинка або якийсь твердий предмет під ціле колесо на протилежній осі автомобіля – тоді машина не зрушиться з місця, ну і домкрат, відповідно, не перекинеться. Правило номер 4. Дістаньте аварійний знак і встановіть його в 20-30 метрах від машини. Аварійний знак не має ніякого відношення до порожньої пластиковій тарі, це – червоний трикутник. Зазвичай, його чи ні або він в коробочці, в яку ви ніколи не заглядали з моменту покупки машини.

Тепер. Відкрутить гайки, до того, як підніме машину на домкраті. Відкрийте багажник машини, озирніться. Дістаньте домкрат з багажника автомобіля і прочитайте до нього інструкцію. А може це зовсім навіть не домкрат? Переконавшись у тому, що це все-таки саме домкрат, упріть його в раму автомобіля з внутрішньої сторони (наприклад, якщо пробило заднє колесо зі торони водія – домкрат треба ставити правіше колеса) біля колеса (саме в раму, а не в нижню частину дверей або багажника), яке спустилося, і підніміть автомобіль на таку висоту, при якій пробите колесо трохи відірветься від землі. Трохи – це 5-10см.

Не переживайте, домкрат стоїть міцно і машина не повинна перекинутися. Ні, не потрібно нічого перевіряти, не потрібно пхати свої прекрасні коліна або ніжки, щоб підперти автомобіль для більшої безпеки, в разі чого це точно не допоможе. Далі. Відкрутіть гайки до кінця і складіть в ковпачок колеса.

Найскладніше. Постарайтеся не зламати нігті, на всяк випадок будьте готові попрощатися з новою кофтиною, бо якщо колесо давно не знімалося (а так воно і є), зняти його буде досить непросто. До речі, воно важке. Поаккуратнее там, і не скрутіть з місця домкрат з машиною, ок? Добре. Зняли колесо, акуратно поклали поряд з машиною (своєї, природно).

Ще раз залазимо в багажник і шукаємо там запасне колесо (на іномарках воно часто у вигляді маленького бублика-докатки, на якому вказана максимально можлива швидкість руху, звичайно не більше 70км. / Год.). Бублик часто не видно – він захований під пластиковим кожухом багажника. Підніміть його. Витягніть запаску з багажника, надягніть її на вісь, і проверніть так, щоб з отворів колеса вилізли шпильки барабана. Вони повинні поєднуватися (як пазли). Запаску насуньте якнайдалі на вісь. Відмінно.

Наживите гайки і прикрутіть їх рукою, не ключем. Дуже добре. Тепер беремо ключ (зазвичай, у вигляді хреста) і затягуємо гайки навхрест. Тобто верхню, потім нижню і т.д. Навхрест. Це легко. Спустіть домкрат (тобто машину).

Не забудьте про знайдений в кущах цегла, який лежить під колесом, і який вже помер від такої тяжкості. А то потім не зможете рушити, і будете довго шукати причину.

Озброївшись гайковим спецключом, ще раз затягніть гайки якомога тугіше. Затягуйте їх хрест-навхрест, так колесо буде сидіти рівненько на своєму місці. Тепер можна надіти ковпачок колеса на своє законне місце. Скоріше всього у вас це не вийде, якщо запасне колесо – у вигляді докатки. У такому випадку заспокойтеся і покладіть ковпачок колеса в багажник.

Запам’ятайте. Проколеного колесу місце в багажнику, а не в салоні. Інструменти не потрібно класти в сумочку, їхнє місце – в тій коробочці, яка для них призначена. Так, ви праві, саме в цій.

Супер! Саме час привітати вас, тепер ви знаєте, як без сторонньої допомоги поміняти колесо. Їдьте собі потихеньку, поки не переконаєтеся, що колесо міцно і надійно стоїть на своєму місці. Пам’ятайте про максимальні 60-70 км. / Год на докатка? Попросіть чоловіка або працівника найближчої станції техобслуговування перевірити, чи вірно ви встановили колесо.

Це можна прочитати here.

Похожие статьи

  • Як поставити машину на домкрат

    От чорт! Наїхала на якусь гостру погань! Колесо пробило! І жодна сволота не зупиниться, щоб допомогти! Доведеться все робити як завжди самої! Бідна я, нещасна … З такими думками напевно кожна д…

  • Як поставити машину на домкрат (ilotka) Розсилка.

    Як поставити машину на домкрат Рубрика корисні статті Як поставити машину на домкрат От чорт! Наїхала на якусь гостру погань! Колесо пробило! І жодна сволота не зупиниться, щоб допомогти! Дове…

  • Поїхала! Як поставити машину на домкрат

    Як поставити машину на домкрат Дорогі автоледі! Ми може десять років їздити на авто і не вміти ані заправляти авто, ні масло заливати, ні колесо поміняти. Джентельмени на дорозі все-таки є. Але…

Share →