Як зробити конуру для собаки своїми руками? Навіть якщо у вас не велика ланцюгова собака, яка живе на дворі цілий рік, а дрібна собачка, яка бігає по квартирі, їй теж необхідний своє окреме місце, де ніхто не зможе потривожити її.

Багато зараз купують модні собачі і котячі будиночки. Однак синтетичні матеріали. з яких вони зазвичай робляться, нерідко завдають шкоди домашньому улюбленцю.

Свого часу моя собака жила у звичайній картонній коробці з під ксерокса, у бічній стіні якої я проробив отвір, як у справжній буді.

Потім ми купили собаці будиночок і через деякий час вона почала кашляти. Чим далі, тим більше. Спочатку ми грішили на застуду, та й викликаний ветеринар підтвердив нашу здогадку. Проте лікування застуди нічого не дало. Кашель припинився тільки після того, як ми прибрали з квартири цей будиночок.

Після цього я вирішив зробити конуру для собаки своїми руками .

Перш за все, я відмовився від усякої синтетики. Все, що я використовував для будівництва буди. це дерев’яні дощечки і цвяхи.

Що стосується розмірів, тут я пішов від розмірів самої собаки. Вона в мене трохи більше великої кішки, так що моє споруда не відрізнялося великими розмірами.

Десь я прочитав, що розмір буди розраховується так:

1. Міряємо довжину собаки від кінчика носа до кінчика хвоста. Додаємо до цієї довжини приблизно 10%. Це буде довжина і ширина буди.

2. Міряємо висоту собаки до потилиці. Додаємо 50%. Виходить висота.

Якщо зробити конуру менше, собаці буде тісно. Якщо більше, взимку в ній може бути холодно. Собака не зможе обігріти великий обсяг своїм теплом.

Далі, коли ми вже знаємо розміри майбутнього будівельного об’єкта, вирушаємо в магазин за будматеріалами.

Взагалі найкориснішими і екологічно чистими вважаються природні будівельні матеріали. Просто самі порівняйте мікроклімат, який буде в буді, побудованої з дерев’яних дощечок і, наприклад, гіпсокартону.

Купуємо дощечки. Зараз є багато магазинів будматеріалів. тому проблем з їх пошуком проблем бути не повинно.

Дощечки бажано купити не дуже тонкі. Краще, якщо товщина дощечок буде півтора-два сантиметри. У цьому випадку можна буде при складанні обійтися без додаткових елементів кріплення.

Бажано купувати соснові дощечки. Вважається, що вони гарні проти бліх. Звичайно, це зрозуміло, що у справжньої собаки повинні бути блохи, але нам, людям, хочеться, щоб їх було поменше.

Незважаючи на масивність конструкції буди. зробленої з таких товстих дощок, в ній безумовно будуть і позитивні моменти.

По перше. це не буде хитка конструкція. Собака цілком може розташовуватися на відпочинок на плоскому даху свого житла.

По-друге. нам не доведеться використовувати додаткові елементи каркаса, так само як і металеві з’єднувальні скоби і куточки, про які собака може випадково поранитися.

Принісши додому дошки ми розпилюємо їх за розміром. З’єднати отримані деталі можна довгими шурупами. Слідкуйте за тим, щоб гострі кінці шурупа не "вилізли" всередину буди.

Незайвим буде приробити якісь ніжки, щоб буда не стояла на підлозі всією площиною. Вона може подряпати покриття підлоги (все таки це дошки). З іншого боку, якщо у вас встановлена ​​система "тепла підлога", В будці буде занадто спекотно і собака не буде там спати.

Особливу увагу варто приділити підстилці на дні буди. Якщо не покласти нічого, буде жорстко, якщо покласти багато, то буде жарко. Дуже бажано, щоб підстилка не мала запаху, була зроблена з натурального матеріалу і не електризуватися.

Це можна прочитати here.

Похожие статьи

Share →