Як обшити дермантином вхідні двері, сьогодні знає далеко не кожен. Одночасно з цим, одним з найбільш популярних і простих методів, що дозволяють оновити вхідні двері, є заміна її оббивки. Найчастіше, в якості оббивного матеріалу використовується дермантин, тому що він не вимагає особливих навичок, а також має достатньо привабливу вартість. Якщо дотримуватися кількох простих правил, то обшити вхідний полотно можна своїми руками. Отже, переступимо.

Підготовка до обшивки

Підготовчі роботи

Перш ніж приступити до безпосереднього процесу оббивки полотна, слід прибрати з поверхні старий матеріал, у разі його наявності, а також визначити для себе будете ви знімати двері з петель чи ні. Для тих, хто вперше стикається з цим процесом, і вирішив своїми руками обшити двері, фахівці рекомендують не ризикувати і тимчасово демонтувати полотно.

У цьому випадку, Ви зможете більш акуратно виконати всю роботу. Крім усього іншого, необхідно зняти всю фурнітуру, дверне вічко, ручки і замки.

Наступним кроком буде підготовка всіх необхідних матеріалів та інструментів.

Комплект оббивки для дверей, включає в себе наступні матеріали:

 • дермантин. Його розміри повинні перевищувати параметри вхідного полотна на 10-12%;
 • матеріал, який буде використовуватися в якості підкладки. Це може бути як звичайний поролон, який не має високих показників звукової та теплової ізоляції, або ж більш сучасний матеріал – ізолон, що володіє вищезгаданими характеристиками;
 • декоративні цвяхи для оббивки, якщо полотно виготовлене з дерева. Оптимальним варіантом є цвяхи з широким капелюшком, які зазвичай використовуються в меблевій промисловості;
 • клей, якщо буде виконуватися оббивка металевих дверей. Одним з найбільш популярних є «Момент універсал».

У процесі роботи Вам також знадобляться деякі інструменти:

 • – будівельний степлер і скоби для нього (довжина ніжок дужок 0,8-1 см);
 • – ножиці;
 • – молоток;
 • – звичайний або монтажний ніж;
 • – кілька викруток різної величини і типу;
 • – пролкогубци;
 • – пензлик для клею (якщо мова йде про металевих дверей).

Як правильно виконати оббивку вхідних дверей дермантином?

Якщо всі підготовчі роботи виконані, а необхідні матеріали та інструменти зібрані, можна починати основний процес. Для зручності, двері слід покласти на табуретки, які забезпечуватимуть належну стійкість і максимальну доступність всій поверхні дверного полотна. У першу чергу, оббивка дверей своїми руками робиться з того боку полотна, звідки вставляється замок.

Якщо двері виготовлені з дерева, Вам буде потрібно зробити кілька підкладкових валиків, які будуть повторювати контури полотна. Для їх виготовлення Вам будуть потрібні смужки дермантина, шириною 10-15 см і наповнювач, наприклад, поролон. Кріплення валиків здійснюється наступним чином: смужка дермантина прибивається за допомогою цвяхів до полотна, при цьому, фіксується тільки одна сторона смуги. Далі, в смужку вставляється ущільнювач і фіксується друга сторона. Аналогічні дії проводяться з усіх чотирьох сторін. Більш детально, процес виготовлення і закріплення валиків можна подивитися на відео.

Коли валики готові, необхідно рівномірно розподілити підкладку (ущільнювач) по поверхні всього дверного полотна, після чого, укладіть дермантин, залишивши по краях невеликі припуски (близько 15 см). У місцях розташування петель припуск робиться трохи більше.

Тепер, оббивне полотно можна закріплювати. Для цього слід використовувати заздалегідь підготовлені гвоздики із широким капелюшком. Дермантин пробивається ними через кожні 10 см. Варто пам’ятати, що якщо гвоздики, якими зафіксовані валики, залишаться під поверхнею оббивки, звукова і теплова ізоляція двері значно зросте. Примітно, що в тих місцях, де на полотні розташовуються петлі, дермантин прибивається безпосередньо до дверної коробки.

Особливості оббивки дермантином металевих дверей

У тих випадках, коли Ви плануєте зробити оббивку дермантином на металевих дверей, процес буде трохи простіше. Враховуючи той факт, що в металі не передбачені отвори для кріпильних цвяшків, матеріал буде фіксуватися за допомогою клею. Його витрата на одну сторону полотна складе близько 100 мл.

Клей рівномірно наноситься на поверхню, яку, заздалегідь, слід знежирити. Після цього укладається підкладковий матеріал і злегка притискається до металевої поверхні. За допомогою ножа підкладка обрізається по контурах дверного полотна. Далі, наносимо клей на торцеву частину дверей і приклеюємо дермантин, злегка натягуючи його. Після того як даний процес буде завершений, надлишки матеріалу можна прибрати все тим же ножем.

Для повного завершення робіт потрібно лише встановити назад всю фурнітуру і замки, а також встановити полотно на його законне місце.

Це можна прочитати here.

Похожие статьи

 • Як оформити дверний проріз без двері прикрашаємо своїми руками

  Зміст При ремонті квартири перед господарями може постати завдання як оформити дверний проріз без дверей, адже не завжди вона буває доречна. Найчастіше так виглядає вхід в вітальню з передпокоєм…

 • Як вибрати вхідні металеві двері.

  Як вибрати вхідні металеві двері – Цим питанням задаються всі, хто вирішив встановити сталеві двері. Зупинимося на деяких, на наш погляд, ключ евих моментах, пов’язаних з вибором вхідних металеви…

 • Вхідні двері по фен-шуй

  Як оформити вхідні двері з урахуванням фен-шуй? З якого матеріалу краще вибрати двері? Як правильно вибрати розміри вхідних дверей? Вхідні двері – найважливіша частина житла: через неї в будинок…

Share →