Загальна інформація про пересадку фіалок

Для успішного вирощування фіалок, одним з найбільш важливих умов є регулярна пересадка. Ця процедура стає необхідністю через невеликих об’ємів горщиків, які використовуються для вирощування фіалок.

Перебуваючи в горщику маленького розміру, суміш для посадки втрачає свою первісну кислотність, порушується повітрообмін, структура грунту злежується і виснажується і все це призводить до браку поживних речовин, які потрібні рослині. Всі ці негативні фактори позначаться на зростанні, цвітінні і загальному зовнішньому вигляді фіалок.

Але не слід випускати з уваги той факт, що пересадка це досить різке втручання в життя фіалки. Тому пересадкою рослини слід займатися в весняне або літній час, коли фіалка має багато життєвих сил в запасі. Як молоді, так і дорослі рослини, як правило, пересаджують щороку.

Коли фіалкам необхідна пересадка?

Планова пересадка фіалки

Для того щоб визначити чи потребує ваша рослина в пересадці, досить вийняти його з горщика і оглянути грунт. Якщо землі майже не видно, а земляний кому повністю обплетений корінням, значить прийшов час для пересадки.

Також сигналом до пересадки стане білий наліт на грунті, він утворюється внаслідок накопичення надлишку мінеральних речовин через погану повітропроникності.

Пересадка після першого цвітіння фіалки

За ті кілька місяців що цвіла і радувала Вас ваша фіалка, рослина покинуло чимало сил, воно вичерпалося і втомлено. Тому для того щоб побалувати і підбадьорити рослина вам необхідно замінити землю в горщику. Якщо ж молода фіалка не розкрила весь свій потенціал, і не виглядає втомленою, значить, пересадка їй не потрібно. Можливо, друге цвітіння буде більш пишне і рясне і після нього потрібно пересадка.

Термінова пересадка фіалки

Дітки фіалки

Якщо по закінченні двох або трьох місяців після відсаджування від аркуша Ваша дитинко все ще не набрала активного темпу зростання, то її слід пересадити в інший грунт, лише злегка струсивши стару землю з коріння. Зазвичай у таких уповільнених у своєму розвитку діток можна помітити слабо розвинену кореневу систему. Як правило, після пересадки такі фіалки оживають і набирають швидкість в розвитку і зростання.

Стартери фіалки

Це дітки, які, будучи вже молодими рослинами не поспішають закладати бутони. Рішення про такий пересадці приймати зопалу не варто, так як в цьому питанні все індивідуально. Цвітіння рослини залежить від умов утримання рослини і від виду, адже можливо Ваша фіалка відноситься до сортів, які цвітуть тільки через рік після посадки. Також доцільно буде оглянути пазухи листя фіалки, адже можливо ви не помітили зароджуються там бутони.

Але у випадку якщо Вашим фіалкам вже пора цвісти, а рослина зволікає, то потрібно його пересадити, при цьому намагатися, як можна менше турбувати коріння. Тобто повинна відбутися заміна дренажного і нижнього шару грунту, а також досипання свіжого грунту на поверхні землі.

Як пересадити фіалку?

Способи пересадки фіалок

Перший спосіб. Перевалка фіалки. Даний спосіб рекомендується використовувати в тому випадку, якщо розетка Вашої фіалки стала в два або навіть три рази більше діаметра горщика. При способі перевалки повністю зберігається колишній земляний кому. Для того щоб пересадити фіалку таким способом, необхідно акуратно не пошкоджуючи коріння, вийняти рослину зі старого горщика. На дно заздалегідь підготовленого горщика більшого розміру, ніж колишній, укладається дренаж.

По центру на дренаж, потрібно встановити старий горщик і залишився простір заповнити землею, при цьому періодично хлопайте по новому горщика, однак, не утрамбовувавши грунт. Потім старий горщик виймається легким рухом навколо осі. Після акуратно в цю форму висаджується фіалка. Рослина потрібно поглибити так щоб старий і новий шар знаходилися на одному рівні.

Другий спосіб. Пересадка фіалок з повною заміною землі. Цим способом користуються при закисании грунту, в’яненні рослини або якщо фіалка жила в одній землі більше двох років.

Головним завданням даної пересадки є повне оновлення грунту і ретельний огляд коренів. Для початку потрібно витягти фіалку з горщика, при цьому обминаючи земельну кому і струшуючи всю стару грунт. Після слід уважний огляд коренів, старі або загнили коріння необхідно видалити. Також потрібно прибрати старі, м’які нижнє листя і пожовклі квітконоси.

Розмір горщика безпосередньо залежить від залишився кількості здорових коренів. Чим менше коренів, тим менше розмір горщика для пересадки і тим більше пухкої повинна бути грунт. Пересаджену фіалку утримують в умовах підвищеної вологості, в тепличках або парниках. Поливати рослину слід тільки через пів дня після посадки.

Третій спосіб. Пересадка фіалки з частковою заміною землі. Цей спосіб найбільш застосовуємо при плановій пересадці рослини, коли землі необхідно лише часткове оновлення. Для цього фіалку потрібно витягти з горщика, обережно видалити легко обсипаються частини землі з боків, зверху і знизу земляного кома, не травмуючи коріння. У горщику на дно укладають дренаж, а поверх нього укладають гірку землі. Фіалку акуратно, розправляючи коріння, розташовують в горщику.

Посадка фіалок

Для посадки фіалки насамперед потрібно вибрати горщик. Якого він повинен бути розміру розрахувати не складно. Діаметр горщика повинен бути в три рази менше діаметра рослини. Однак найчастіше фіалки гірше і рідше цвітуть у великих горщиках діаметром 10 сантиметрів і більше. Тому якщо коріння вашої рослини вже дуже розрослися, обріжте їх і помістіть фіалку в ємність такого ж розміру або в попередньо ретельно помитий старий горщик.

Перевагу звичайно краще віддати пластиковим горщиках. Так як в них довше, ніж в глиняних горщиках залишається волога, що не зажадає частого поливу.

При посадці фіалки дуже важливо враховувати глибину. Точка росту рослини повинна бути на одному рівні із землею, а нижні листочки лише трохи вище поверхні грунту. Пам’ятайте, що високо посаджена фіалка буде не стійка, і виглядати буде не дуже красиво, а надто заглиблене рослина погано розвивається, може загнити і навіть загинути.

Земля для фіалок

Грунт для фіалок повинна бути добре дренувати. Для цього при пересадці, на дно горщика укладається перліт, вермикуліт, дрібний керамзит або мох – сфагнум. Для дорослих фіалок дренаж повинен займати чверть горщика по його висоті, а для молодих особин всього одну третину.

Земля для фіалки неодмінно повинна бути пухкої, легкої відмінно вбирати вологу і добре пропускати повітря. Грунт можна придбати в магазині, а можна зробити самим. Рекомендований склад для фіалок: дві частини дернової землі, одна частина листової землі, одна частина хвойної землі, одна частина торфу, одна частина різаного моху і одна частина річкового піску. Також можна скористатися складом набагато простіше за змістом: в звичайну городню землю додати пісок, торф і трохи деревного вугілля.

Це можна прочитати here.

Похожие статьи

Share →