Чому собаки хворіють?

Людина дуже залежить від собаки. Це досить непросто усвідомити, але це дійсно так. Незважаючи на те, що людина доглядає, годує, виховує, дає дах над головою свого чотириногого друга, саме він і залежить від собаки, причому в набагато більшому ступені, ніж собака від людини. Як тільки господар прокидається і не бачить свого улюбленого чотириногого вихованця, весь світ ніби втрачає свою красу і яскравість. Жодна істота не здатне замінити людині пса, його вітання вранці і здатність миттєво піднімати настрій. І коли ваш чотириногий друг захворіє, ви відразу ж зверніться до ветеринара. Саме на це людини згодом лягає величезний тягар відповідальності і його роботу дуже складно переоцінити. Тепер необхідно звернути увагу на основні захворювання, що виникають у собак і причини їх виникнення. Багато людей вважають, що їх чотириногі друзі дуже просто влаштовані, однак насправді це не так. Собаки мають досить схоже з людським анатомічна будова. У собаки аналогічні органи, сенсорні можливості, трохи гірше зір, зате органи чарівності і слуху набагато розвиненіші. Науково підтверджено можливість собаками думати і навіть бачити сни. За великим рахунком собака відрізняється від людини тим, що не може становити складні логічні ланцюжки і послідовності дій. Тому здоров’ю свого пса необхідно приділяти належну увагу. У собак може проявлятися велика кількість генетичних недуг, які розрізняються породою пса. Чим більше собака відрізняється від свого прабатька вовка, тим більше вона піддана впливу специфічних хвороб. Такі специфічні генетичні захворювання особливо відчутно виявляються при недобросовісній селекції. Деякі закриті собачі клуби допускають можливість навмисного розведення хворих собак. Тут практично все вирішують фінансові кошти. Не тільки генетичні фактори сприяють виникненню захворювань у собак, частково до цього можуть призвести відсутність фізичних навантажень у пса, незбалансоване і малопоживне харчування, порушення природних біоритмів тваринного і, звичайно ж, гіподинамія. Перед тим як годувати свого чотириногого вихованця необхідно проконсультуватися з фахівцем. Останнім часом на собак дуже негативно впливають стресові ситуації, незважаючи на те, що вони більш характерні саме для людей. Живучи в родині свого господаря, ваш чотириногий вихованець стає свого роду лакмусовим папірцем відносин всередині цієї сім’ї. Собака просто вбирає проблеми свого господаря, при цьому повністю ігноруючи власні проблеми зі здоров’ям. Як тут не повіриш у те, що собака найвідданіший друг людини. Для деяких собак характерні і психосоматичні хвороби, які також більш властиві людям. Найчастіше, основними факторами, що впливають на виникнення хвороб у друзів наших менших, є банальна непоінформованість недосвідчених власників щодо обов’язкової вакцинації. Деякі такі господарі не обізнані про особливості тієї чи іншої собачої породи, як то кажуть «купують кота в мішку». Багато власників просто не знають основні правила утримання собак в міських умовах, а це дуже важливо.

Лічильник

Нашими братами меншими ми називаємо своїх домашніх вихованців, а інших тварин ігноруємо. А адже завдяки тваринам наш світ такий різноманітний і дивовижний. Завдяки цим зворушливим істотам ми просто живемо і вміємо радіти, пізнавати себе. Тварини – невід’ємна частина нашого сумбурною та несправедливому житті, в яку вони вносять порядок і сенс, розуміння по-справжньому цінних речей. Але зупинимося і подумаємо: а коли ми, люди, начебто розумні і всепонімающій, приймали цей тваринний світ і природу з вдячністю? Тисячі ферм і фабрик вбивають тварин для власного шлунка і тепла, їх сльози нікому не видно, адже тільки вони вміють плакати по-справжньому, а не ми.

Мільйони рідкісних видів тварин за час розвитку людської цивілізації просто зникли з лиця Землі. Дивовижні і неповторні екземпляри тварин можна знайти тепер тільки в старих книжках, наші діти просто не будуть знати і половини тих тварин, яких бачили і знаємо ми!

Встати б людині на місце бідного істоти, Прознавши всю цю м’ясорубку і спробувати хоч раз знайти виправдання, як це роблять наші маленькі пухнасті друзі. Тварини не вб’ють за гроші і з корисливих мотивів, тварини ніколи не зрадять, тварини вміють любити і співпереживати. Тварини, в кінці-кінців, віддають свою жертву людству. Але ми, типу люди, не те щоб цього не цінуємо, ми навіть не замислюємося про геноцид, який здійснюємо щодня безсоромно над милими і відданими нашими друзями.

Ми весь час порівнюємо людини з твариною, якщо він піддався інстинкту, але ніколи не вивищуємо справжнє благородство тварини по відношенню до нас. І саме тому ми – звірі.

Це можна прочитати here.

Похожие статьи

  • Чому собака гавкає

    Чому собака гавкає Досить часто власники собак стикаються з проблемою безконтрольного гавкоту свого вихованця, коли тварина реагує своїм голосом на все, що відбувається навколо, і на вулиці, і вд…

  • Чому хворіють вакциновані тварини »ФГБУ Саратовська МВЛ

    Новини Чому хворіють вакциновані тварини? Для утримання домашньої кішки в здоровому стані необхідно дотримуватися профілактичні заходи. Одним з превентивних методів боротьби з інфекційними захвор…

  • Кішки і собаки – правила утримання собак і кішок, як познайомити кішку з собакою, чому ворогують

    Як кішка з собакою: тварини повинні жити дружно! Кішки і собаки – це найближчі супутники людини. У кожному другому будинку обов’язково живе хоча б один такий вихованець, а в деяких будинках соба…

Share →