Чому собака гавкає

Досить часто власники собак стикаються з проблемою безконтрольного гавкоту свого вихованця, коли тварина реагує своїм голосом на все, що відбувається навколо, і на вулиці, і вдома, вдень і вночі. Таке, звичайно ж, не подобається не господарям собаки, ні їхнім сусідам. Перш ніж переходити до вирішення даної проблеми, необхідно розібратися, що ж призводить до такої поведінки собаки, і чи тільки особливості характеру і породи впливають на її реакцію.

Перш за все, гавкіт – це спосіб для собаки дати вихід накопичилася емоціям, як негативним, так і позитивним. Прикладом цьому може бути вітання господаря, чи радість перед довгоочікуваної прогулянкою, а також переляк перед потенційною небезпекою. Крім того, через гавкіт собака здійснює викид енергії, що накопичилася в результаті напруги і стресу. У випадках, якщо тварина часто відчуває ці дискомфортні почуття, гавкіт може стати звичною складовою її життя. Щоб краще зрозуміти таку собаку, спробуйте перенести стан стресу на людину. У таких ситуаціях люди також поводяться досить непередбачувано, лаючись, плачучи, розповідаючи про свої неприємності. У багатьох проявляються і погані звички – хтось у прояві занепокоєння багато їсть, хтось гризе олівці і ручки ..

Таким чином, в якості першої причини нав’язливого собачого гавкоту можна виділити занепокоєння тваринного. У це досить важко повірити, але як підтверджується спеціалістами, до стресового стану тваринного призводить не тільки погане ставлення господаря до вихованця, а й навпаки, надмірний прояв любові і ласки. Парадокс полягає в тому, що часто людина, зайнятий більшу частину часу на роботі, приходячи додому відчуває себе трохи винним перед своїм улюбленцем, і, намагаючись показати, як сильно він його все-таки любить, обрушує на собаку лавину турботи і уваги. У результаті звичайно і господар знімає свій стрес, і собака відчуває себе добре, граючи з господарем. Але постійні переходи від самотності до підвищеної уваги призводять до зворотного результату – собака відчуває щоденний дискомфорт, проявом чого може бути гавкіт, погризанние і розкидані речі.

Ще одна проблема, може виникнути, якщо господар, прагнучи надати увагу собаці, заохочує і хвалить її безпричинно. Для тваринного похвала є корисною і має сенс тільки у випадку, якщо вона обгрунтована. У зворотному випадку, собака може заплутатися в своїй поведінці надалі, так як не зможе зрозуміти, що хоче від неї господар.

Також причиною, що викликає нав’язливий гавкіт, є недолік фізичних навантажень. Ця проблема досить актуальна, оскільки часто, люди заводять будинку собак, які за своєю породі вимагають підвищеної активності (коллі, німецькі вівчарки, бассети та ін.), І не отримуючи її, стають нервозними. Прогулянок на свіжому повітрі по 10-15 хвилин навіть три рази на день явно недостатньо, щоб тварина могла знайти вихід своєї енергії, що накопичилася в результаті 8-10 годин.

Незважаючи на те, що деякі власники дотримуються думки про те, що собаці необхідно давати стільки самостійності в пересуванні, скільки їй хочеться, таке судження все ж помилково. Відсутність обмежень у поведінці та пересуванні може призвести до стресу у собаки, а отже до того, що вона буде гавкати і не знаходити собі місця. Якщо ви взяли цуценя з вулиці, перший час він може гавкати через незвички знаходження в обмеженому просторі, через неможливість піти, куди йому захочеться в будь-який час дня і ночі. У цьому випадку, господареві необхідно показати, словом і тренувальними діями, що саме він володіє ситуацією.

Якщо ж собака домашня, але при прогулянці на вулиці весь час норовить утекти, і облаивает всіх проходять перехожих, то кричачи і ганяючись за нею, ви не виправите ситуацію, а лише доставите їй задоволення. Увага, навіть негативний, стимулюватиме собаку на повторення цих дій. Слід пам’ятати, що собаку не можна ізбаловивать. Лише дією, якого вона захоче наступного разу уникнути можливо регулювати її поведінку. Справа не у фізичному покаранні. Необхідно, щоб собака строго запам’ятала ті поведінкові кордону, які ви їй встановіть. Оскільки за відсутності протидії з боку господаря, погана звичка у вигляді гавкоту і неконтрольованого поводження може призвести до погіршення ситуації.

Про те, як допомогти собаці подолати її неконтрольований гавкіт – в наступній статті "Боремося з нав’язливим гавкотом" .

Це можна прочитати here.

Похожие статьи

Share →