Новини

Чому хворіють вакциновані тварини?

Для утримання домашньої кішки в здоровому стані необхідно дотримуватися профілактичні заходи. Одним з превентивних методів боротьби з інфекційними захворюваннями є вакцинація, яку проводять тільки здоровому організму.

Багато кішки ведуть суто домашній, квартирний спосіб життя, не виходять на прогулянки і не спілкуються з іншими кішками. Тому існує думка, що такий кішці просто ніде заразитися інфекційним захворюванням. Однак ця думка помилкова, оскільки ви можете принести інфекцію в свій будинок навіть на підошві взуття, адже віруси практично всюдисущі, а по вулиці ходить багато тварин без щеплень, у тому числі бродячих, які часто є переносниками різних захворювань. Разом з їх виділеннями (слина, сеча, фекалії), збудники хвороб потрапляють у грунт, а цей грунт ви і приносите додому на своєму взутті. Саме тому навіть суто домашня тварина потребує вакцинації, навіть якщо ваш вихованець не виходить на вулицю, ризик захворювання все одно залишається, так як інфекція може бути занесена з вулиці повітряно-крапельним шляхом, на вашому одязі або взуття.

Вакцинацію треба проводити щорічно, через 11 місяців після попередньої вакцинації.

І, найголовніше, жодна вакцина не захищає від інфікування, вона тільки згладжує клінічні прояви захворювання у інфікованої тварини.

Так, у деяких тваринах не виробляються антитіла при вакцинації, це дуже погано, і у них все так само зберігається небезпека інфікування. Перевірити наявність і кількість захисних антитіл до конкретної хвороби можна, для цього необхідно перевіряти титр антитіл, чим він вищий – тим краще захист тварини.

Якщо збудник хвороби, від якої зроблена вакцинація, має багато антигенних варіантів (штамів), і перехресний імунітет від вакцинного штаму не дає захисту від усіх польових штамів вірусів. Наприклад, численні штами каліцівіруси відрізняються антигенної структурою (від цієї структури залежить, які імунні тіла будуть вироблятися в організмі), тобто імунітет проти одного штаму може бути неефективним проти іншого. Чим і пояснюється неможливість на 100% захистити кішку від цієї хвороби, навіть використовуючи високоякісні вакцини.

Часто власники кішок вважають, що раз прищепили кішку, то значить, що вона може спілкуватися з ким завгодно і не захворіє. Але це не так.

Щеплення – це профілактична міра, а не лікувальна, тому постарайтеся в міру можливостей виключити спілкування з можливо або дійсно хворими тваринами.

З ПИТАНЬ ПРОФІЛАКТИКИ, ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ ТВАРИН І ПТАХІВ ЗВЕРТАЙТЕСЯ ЗА АДРЕСОЮ:

ФГБУ «САРАТОВСЬКА МІЖОБЛАСНА ВЕТЕРИНАРНА ЛАБОРАТОРІЯ»,

р Саратов, вул. БЛІНОВА, 13.

Тел. (8452) 744-526, 89297795032

ВІДДІЛ генодіагностика І ІФА.

Це можна прочитати here.

Похожие статьи

Share →