Який горщик вибрати для пересадки алое

При пересадці алое в основному використовують глиняні та пластикові горщики, що володіють своїми перевагами і недоліками.

Пластикові горщики недорогі, легкі і практичні, але нестійкі і крихкі. Однак коріння в них розташовуються більш рівномірно, стінки пластика не покриваються білим нальотом мінеральних речовин і в ньому простіше проробляти додаткові отвори.

Глиняні горщики пористі, легко випаровують вологу, при цьому відбувається деяке зниження температури грунтової суміші, що оберігає коріння алое від перегріву. Рослини в горщиках з глини поливають більш рясно, ніж в горщиках пластикових, так як в останніх вода застоюється, а це може привести до загнивання коренів алое.

При пересадці алое правильним буде підготувати кілька горщиків різного розміру. Рослина виймають зі старого горщика і, струсивши з коренів землю, визначають необхідний розмір горщика нового. Якщо коріння розрослися по сторонах, то діаметр нового горщика повинен бути більше, ніж старого, а якщо коріння росли вниз, то новий посуд повинна бути вище.

Основна вимога до горщика при пересадці алое – його обсяг не повинен суттєво перевищувати обсяг коренів рослини в розправленому вигляді. Дно горщика обов’язково повинно мати отвір для стоку води діаметром не менше 1,5-2 сантиметри.

Старі горщики перед пересадкою в них алое миють гарячою водою, з використанням мила та щітки. Глиняний посуд бажано прожарити в духовці, щоб убезпечити алое від можливих заражень. Нову глиняний посуд вимочують у воді, в яку доданий суперфосфат. Нову пластиковий посуд ретельно миють гарячою мильною водою.

Грунт для пересадки алое

Для пересадки алое найпростіше купити в магазині грунтову суміш, використовувану для сукулентів. Якщо ж вирішено приготувати її самостійно, то треба змішати дернову землю, землю листову, перегній і грубозернистий пісок. Пропорції, які необхідно при цьому дотримуватися – 2: 1: 1: 1.

Для знезараження грунтової суміші в неї можна додати трохи деревного вугілля, а для додаткової пухкості – трохи битої цегли.

Як здійснюється пересадка алое

Перед пересадкою алое не поливають до повного висихання грунтового кома. Потім алое витягують з горщика, не пошкодивши його коріння. Для цього горщик беруть в праву руку і, акуратно притримуючи рослина лівою рукою, перевертають його догори дном. Після цього легким постукуванням горщика об край столу, обережно його повертаючи, від горшка відокремлюють земляний кому.

Можна відокремити грунтовий кому від горщика і іншим способом: впертися дерев’яною паличкою через отвір в дні горщика в дренажний черепок і акуратно видавити земляний кому з посуду.

Вийнявши алое з горщика, легким постукуванням коріння його очищають від старої грунтової суміші. Якщо земляний кому щільний і не обтрушується з коренів, то його поміщають в ємність з теплою водою і тримають там до розм’якшення. Якщо після очищення коренів серед них виявляться хворі або пошкоджені, то такі корені видаляють, а місця зрізів посипають або сірої, або товченим деревним вугіллям.

При пересадці алое його коріння не повинні доходити до дна горщика приблизно на 1,5-2 сантиметри і до його стінок – на 1-1,5 сантиметра. На дно горщика укладають шар дрібної гальки або битою черепиці, товщиною 1-1,5 сантиметра і зверху насипають трохи землі. Після цього алое поміщають в горщик і присипають зверху свіжої грунтовою сумішшю, злегка її ущільнюючи, не доходячи одного сантиметра до краю горщика. Самий верхній шар рекомендується організувати з дрібного гравію, можна використовувати керамзит.

Після пересадки алое 5 днів не поливають і обов’язково притіняють. Якщо через кілька днів рослина гойдається в горщику, значить, коріння його при пересадці були пошкоджені, і її необхідно повторити.

Це можна прочитати here.

Похожие статьи

  • Алое догляд в домашніх умовах – Кімнатні рослини і квіти.

    Алое: догляд в домашніх умовах. Рослина, на жаль, часто страждає через те, що його регулярно обскубують, мало піклуючись про умови утримання. Якщо правильно доглядати за алое і не зрізати його ли…

  • Тисяча Рад – Як містити їжака в домашніх умовах

    ВИ ПРИНЕСЛИ В ДІМ ЇЖАКА, ЯК УТРИМУВАТИ їжачка Єжи це чудові ссавці тварини, які в природі нам зустрічаються все рідше і рідше. Раніше їх можна було зустріти в лісі, на узліссі і навіть перебігал…

  • Хурма – вирощування в домашніх умовах

    Це теплолюбна дерево з далеких Китаю і Японії в нашій країні прижилося лише на півдні Краснодарського краю. Його плоди є джерелом вітамінів, а їх ні з чим незрівняний смак і чарівний бурштиновий…

Share →